AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Nowe stawki i strefy płatnego parkowania

Miasto

W wyniku podjętych decyzji na czwartkowej Sesji Rady Miasta, zmianie uległy stawki oraz także strefy płatnego parkowania. Nowe przepisy obowiązywać będą od marca 2021 roku.

Podczas wczorajszej sesji, radni podjęli uchwałę ws. określenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych oraz zasad opłat za postój pojazdów samochodowych na terenie miasta Chorzów. Oznacza to, że zmianie uległy stawki za parkowanie pojazdów, a także obszar, na którym obowiązują płatne strefy.

Dotychczas stawki wynosiły w strefie A -2 zł za rozpoczętą godzinę, a w strefie B – 1,20 za rozpoczętą godzinę. Przyjęta uchwała zakłada podwyższenie tych kwot kolejno do 3 zł i 2 zł.

- Od ośmiu lat nic nie zmieniono w tym temacie. Nie może być tak, by bilety autobusowe drożały, a parkowanie było tańsze. Strefa ma zniechęcać do korzystania z samochodów w centrum Chorzowa. – komentował Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta Chorzów.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały decyzja ma przede wszystkim pomóc w realizacji zapisów ustawy o drogach publicznych.

- Aby zachować, określony ustawą o drogach publicznych, główny cel ustanowienia strefy płatnego parkowania tj. zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych i realizacji lokalnej polityki transportowej, biorąc pod uwagę, że obecnie obowiązujące stawki opłat za parkowanie (2,00zł w podstrefie A i 1,20zł w podstrefie B) zostały wprowadzone w2009 roku, niezbędne są zmiany w zakresie wysokości stawek opłat za postój, a także stawek opłat dodatkowych z tytułu nieuiszczenia opłaty za postój.

Szczegółowe stawki opłat prezentują się następująco:

  • Opłata minimalna za postój A 1,00 zł / B 0,50 zł
  • Opłata za pierwszą godzinę postoju A 3,00 zł / B 2,00 zł
  • Opłata za drugą godzinę postoju A 3,40 zł/ B 2,20 zł
  • Opłata za trzecią godzinę postoju A 3,90 zł/ B 2,40 zł
  • Opłata za czwartą i piątą godzinę postoju A 3,00 zł / B 2,00 zł
  • Opłata abonamentowa za pięć i więcej godzin w danym dniu 16,30 zł / 10,60 zł

Możliwe będzie także uiszczenie opłaty dodatkowej w parkometrach, a także dokonanie transakcji za pomocą karty płatniczej.

Drugą istotną kwestią w związku z uchwałą jest poszerzenie stref płatnego parkowania. Odpłatność będzie obowiązywać dodatkowo w takich miejscach jak ul. Górnośląska, Moniuszki, Meitzena, a także części ul. Konopnickiej oraz Bogedaina.

Przypomnijmy, że nowe przepisy wchodzą w życie od 1 marca 2021 roku.

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


UM ChorzówSesja Rady Miastaradniuchwałaparkingikierowcyparkowanieopłatystrefy

Komentarze

Hajduczanin
Najchętniej, to by zniechęcili do mieszkania w tym mieście. Rozpalcelowanie parku, wyprzedaż rekami skarbu państwa, próba zniszczenia Ruchu, praktycznie niewidoczna polityka antysmogowa. Gdyby nie społecznicy, to już dawno zanikłaby nasza historia i tożsamość. Co się dzieje w temacie ratusza na Hajdukach? Wyjedźcie dalej niż urząd miasta i wasze wille w parku śląskim lub innych zielonych obrzeżach miasta. Dajcie przykład z góry. Czy wiceprezydent będzie jeździć do UM komunikacją/rowerem/uto?
Claudia Klein
Witam, znowu nadchodzi okres świąteczny. Ci, którzy skorzystali z naszych usług, powinni wyjść i złożyć o nas świadectwo. Osoby potrzebujące pożyczki powinny już teraz skontaktować się z moją firmą. Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemcem i świadczę usługi finansowe. Potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy masz problem z gospodarką? lub czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Oferujemy bezpieczne pożyczki. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, wyślij mi swoją prośbę e-mailem: spotlightglobalservices@gmail.com lub WhatsApp: +4915758108767 * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy? * Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów? * Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny? * Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława

Werwa Sport