REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Młodzi aktorzy znaleźli w Chorzowie nowy dom

Kultura

Na początku tego roku Teatr Młody zniknął z kulturalnej mapy Katowic. Jego działalność nie spodobała się mieszkańcom z ul. Chopina, a tamtejsze władze zadecydowały o eksmitowaniu grupy z lokalu, w którym działała już od trzech lat. Na szczęście aktorzy znaleźli dla siebie nowy dom... w Chorzowie.

Lokal przy ul. Chopina 8 w Katowicach został przydzielony aktorom w ramach programu "Lokal na kulturę". Jak sami przyznają, w to by przystosować go do do swoich potrzeb, włożyli kilkadziesiąt tysięcy złotych, których nigdy nie odzyskają. Po blisko trzech latach skarg i protestów ze strony tamtejszych mieszkańców, którym przeszkadzała działalność teatru muzycznego, władze miasta podjęły decyzję o eksmitowaniu grupy.

Na szczęście Teatr Młody znalazł nowy dom. Chodzi o budynek dworca PKP w Chorzowie Batorym. Ostatnie miesiące minęły pod znakiem prac remontowych. W obecnej sytuacji trudno przewidzieć kiedy zobaczymy pierwszy spektakl grupy, wystawiony w nowej lokalizacji, ale na udostępnionych przez aktorów zdjęciach widać, że praca wre! Można je zobaczyć TUTAJ.

Z tego, że w najbliższym czasie w mieście rozpocznie działalność nowy teatr, zadowolony jest także chorzowski ratusz.

- To nie jest łatwy czas dla kultury, ale prawdziwych pasjonatów to nie zraża! W budynku dworca PKP w Chorzowie Batorym powstaje miejsce niezwykłe - nowa siedziba Teatru Młody! Chociaż przed artystami, którzy tym razem wcielili się w rolę ekipy remontowej, jeszcze sporo pracy, to już jest pięknie! Zobaczcie sami jak wygląda pasja i miłość do sztuki. Tym razem... sztuki aranżacji wnętrz. My już nie możemy się doczekać, kiedy w tym pięknym lokalu rozsiądziemy się oglądając występy tego młodego teatru! - czytamy w poście urzędu miasta.

Fot. Mateusz Piechuta/Teatr Młody - Facebook

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Teatr MłodyChorzówdworzec PKPChorzów Batorynowa siedziba

Komentarze

Susan Benson
Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Poniedziałek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego

Werwa Sport