AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Policja apeluje: Nie bądźmy obojętni

Na Sygnale

Kiedy panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy prawdopodobnie dopiero przed nami. Policja apeluje: "Nie bądźmy obojętni i alarmujmy za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu." Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

REKLAMA

Chorzowscy policjanci apelują o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Nadchodzące zimno niesie ze sobą potencjalne zagrożenie zamarznięcia osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania. Bezdomnymi zostają z różnych powodów. Są wśród nich ci „z wyboru” albo ci „z konieczności”. Większość należy jednak do tej drugiej grupy. Stracili pracę, popadli w długi, albo nie potrafili rozwiązać rodzinnych konfliktów. To także kobiety, które uciekły przed znęcającymi się nad nimi mężczyznami, albo zostały wyrzucone z domu. Wielu bezdomnych to osoby chore fizycznie lub psychicznie. Często nie stronią od alkoholu, czy narkotyków.

Bez względu na wszystko – nie odwracajmy oczu od takich osób!

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


wychłodzenia organizmuzamarznięciabezdomnipolicjaapelChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Sobota
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy

Werwa Sport