AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ruch ponownie górą

Dzisiejszego wieczoru, w zaległym spotkaniu 7. kolejki III ligi, piłkarze Ruchu na własnym stadionie podejmowali rezerwy Zagłębia Lubin. Chorzowianie odnieśli kolejne zwycięstwo, pokonując swoich rywali aż 4:0.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn nie zachwycali. Przez większość czasu to Ruch utrzymywał się przy piłce, a przyjezdni umiejętnie się bronili. Mimo to Niebieskim udało się objąć prowadzenie. W 18. minucie w stronę bramki uderzył Daniel Paszek, a Daniel Kruk zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia pokazał obrońcy żółtą kartkę i wskazał na jedenasty metr. Minutę później było już 1:0. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Idzik.

Chorzowscy kibice obserwujący spotkanie online z pewnością mieli nadzieję, że po strzelonej bramce ich ulubieńcy złapią wiatr w żagle i w dalszej części meczu zobaczą więcej widowiskowej gry, ale to niestety nie nastąpiło. Niebiescy szukali szans na podwyższenie prowadzenia głównie poprzez strzały z dystansu. Brakowało im jednak dokładności. Pierwsza połowa zakończyła się ich jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona wyglądała już znacznie lepiej. Przynajmniej dla kibiców gospodarzy. Podopiecznym trenera Łukasza Berety rozpruł się worek z bramkami. Zaczął w 49. minucie Mariusz Idzik, który powiększył swój dorobek bramkowy do dwóch trafień. Napastnik Ruchu popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego, pakując piłkę w samo okienko bramki. W 78. minucie było już 3:0. Na stadionie przy ul. Cichej doszło do niecodziennej sytuacji, ponieważ Mateusz Winciersz skierował piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.

W 90. minucie dzieła dopełnił wprowadzony po przerwie Michał Mokrzycki. Pomocnik Ruchu wykorzystał zamieszanie w polu karnym, jakie wywołało zagranie piłki w pole karne z narożnika boiska, i ustalił wynik meczu. Spotkanie zakończyło się dla chorzowian zwycięstwem 4:0. To już ich szósta wygrana z rzędu, dzięki której umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli III ligi.

Ruch Chorzów 4:0 Zagłębie II Lubin

Ruch: Bielecki – Będzieszak, Kasolik, Kawula, Kwaśniewski – Sikora, Duchowski – Paszek, Foszmańczyk, Winciersz – Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Lechowicz, Kulejewski, Kowalski, Mokrzycki, Neugebauer, Rudek.

Zagłębie: Bielikow – Rogalski, Lepczyński, Kruk, Hanc – Kizyma, Galas – Zynek, Dudziński, Więcek – Kusztal; trener: Adam Buczek.
Rezerwowi: Weirauch, Kasprzak, Sobczak, Zając, Laskowski, Siga, Mach.

Sędzia: Jacek Babiarz (Kluczbork).