AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Uczniowie Słowaka nagrali teledysk przeciw nowemu ministrowi edukacji

Miasto

W poniedziałek 19 października Przemysław Czarnek oficjalnie został nowym ministrem edukacji i nauki. Tego samego dnia uczniowie chorzowskiego Słowaka wrzucili do sieci nakręcony przez siebie teledysk, który jest protestem przeciw powołaniu go na tę funkcję. W tle słychać utwór Taco Hemingwaya "Polskie tango".

REKLAMA

Protesty przeciw powołaniu Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki rozpoczęły się w momencie, kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, że to lubelski poseł może stanąć na czele superresortu. Jego wypowiedzi, zdaniem wielu uczniów i nauczycieli przesiąknięte homofobią, nacjonalizmem i antysemityzmem, czynią go najmniej odpowiednią osobą do pełnienia tej funkcji.

Do prezydenta i premiera skierowano nawet specjalny list, podpisany przez ponad stu naukowców z polskich i zagranicznych uczelni, w którym czytamy m.in., że „Panu Czarnkowi brak jest niezbędnej na tym stanowisku intelektualnej i moralnej rzetelności”. Wszelkie wyrazy sprzeciwu wobec planów powierzenia mu nowej funkcji, na nic się jednak zdały.

W poniedziałek, 19 października, Przemysław Czarnek oficjalnie został ministrem edukacji i nauki. Reakcja uczniów i nauczycieli z całego kraju była natychmiastowa. Swój sprzeciw wobec takiej decyzji wyraziła także młodzież ze Słowaka.

Tego samego dnia szkolna telewizja Słowak Movie opublikowała teledysk, w którym widzimy uczniów stojących na szkolnych korytarzach w czarnych strojach i maseczkach. Wśród nich znalazły się osoby, które na znak solidarności ze środowiskiem LGBT, założyły tęczowe elementy garderoby. Nagranie ma formę teledysku, a w tle słychać utwór "Polskie Tango" Taco Hemingwaya.

„Moim krajem może rządzić byle miernota. W moim kraju ta oświata to jest ciemnota” – tego typu fragmenty znalazły się w utworze znanego rapera. Wideo można zobaczyć TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


SłowakPrzemysław Czarnekminister edukacjiTaco HemingwayPolskie TangoteledyskChorzówuczniowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Sobota
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy

Werwa Sport