AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Adam Sikora zawita do Grajfki

Rozrywka

Projekcja czeskiego kryminału pt. "W cieniu", a także spotkanie z polskim operatorem filmowym, reżyserem i scenarzystą Adamem Sikorą, odbędzie się 29 października w chorzowskim kinie Grajfka. Wszystko zacznie się o godz. 18:00.

REKLAMA

Wydarzenie zaplanowano w ramach trwającego właśnie Chorzowskiego Festiwalu Filmów Europejskich im. Kazimierza Kutza. W tym roku organizatorzy prezentują kino czeskie. W programie znalazło się wiele produkcji, które zdobyły popularność nie tylko w kraju naszych sąsiadów, ale również poza granicami Czech. Wśród nich m.in. film "Obsługiwałem angielskiego króla", "Butelki zwrotne", "Młode wino", "Kola", czy "Guzikowcy".

Mieszkańcy Chorzowa będą mogli zobaczyć także kryminał pt. "W cieniu". Przed seansem odbędzie się spotkanie z polskim operatorem filmowym, reżyserem i scenarzystą Adamem Sikorą, który w tej produkcji odpowiadał za zdjęcia.

OPIS FILMU:

Czeska Praga, 1953 rok. Miastem wstrząsa wieść o serii brutalnych napadów i morderstw, których sprawcy pozostają nieuchwytni. Śledztwo prowadzi komisarz policji, kapitan Hakl (Ivan Trojan). Trop, poprzez podejrzane meliny i ciemne zaułki, nieoczekiwanie prowadzi go do najwyższych szczebli komunistycznej władzy. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy dochodzenie przejmuje, ściągnięty przez bezpiekę z Syberii, były SS-man, major Zenke (Sebastian Koch – gwiazda nagrodzonego Oscarem „Życia na podsłuchu”). Obaj mają swoje powody by doprowadzić sprawę do końca. Czy będzie to jednak takie samo zakończenie? Ich decyzje pociągają za sobą ofiary, a stawką jest życie i sprawiedliwość, za którą każdy z nich zapłaci swoją cenę.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Chorzowski Festiwal Filmów Europejskich im. Kazimierza KutzaChorzówAdam Sikoraoperator

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Sobota
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy

Werwa Sport