AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Trzy punkty po zaciętej walce!

Ruch Chorzów po niezwykle zaciętym meczu pokonali Stal Brzeg 3:2 (2:2). Niebiescy tym samym dopisali na swoje konto kolejne trzy punkty w ligowej tabeli i pewnie kroczą po upragniony awans.

Po pierwszym gwizdku arbitra rozpoczęła się wyrównana rywalizacja na stadionie przy ul. Cichej 6. Wynik spotkania otwarli gospodarze. W 20. minucie Niebiescy otrzymali rzut rożny. Dośrodkowanie Duchowskiego przedłużył głową Sikora do Kasolika, który umieścił piłkę w siatce. Chwilę później na tablicy wyników ponownie widniał remis. Damian Celuch urwał się i w akcji sam na sam z Bieleckim przelobował naszego golkipera. Dziesięć minut później niespodziewanie Stal objęła prowadzenie. Goście wrzucili piłkę z rzutu wolnego, padła ona łupem Celucha, który zdobył swoje drugie trafienie. Tuż przed przerwą Ruch strzelił bramkę do szatni, jej autorem został niezwodny Mariusz Idzik, który otrzymał celne podanie, minął Szadego i wpakował piłkę do pustej bramki.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie odpuszczała. Arbiter często musiał uspokajać grę i wiele razy sięgał po żółty kartonik. Długo wyczekiwany moment dla podopiecznych Łukasza Berety nastąpił w 80. minucie. Sikora obsłużył świetnym podaniem Paszka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza! Ruch dotrwał z takim rezultatem do końca spotkania i tym samym odniósł zwycięstwo!