AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Od soboty nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa

Miasto

Od soboty, 17 października, w całym kraju wprowadzone zostają nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Co się zmieni? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych.

W strefie żółtej, obejmującej cały kraj za wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej, lokale gastronomiczne mogą być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 posiłki będzie można zamawiać wyłącznie na wynos.

Ograniczona zostanie także liczba osób w transporcie publicznym. Zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc, a od poniedziałku ograniczona zostanie liczba osób na weselach i innych uroczystościach. Będzie mogło w nich uczestniczyć maksymalnie 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej.

Od soboty uroczystościach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba na 4 m kw., a w zgromadzeniach publicznych nie więcej niż 25 osób. W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe. Wydarzenia sportowe będą się odbywać bez udziału publiczności. Podczas wydarzeń kulturalnych tylko 25 proc. miejsc na widowni będzie mogło być zajętych. Zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków i siłowni.

W strefie czerwonej będzie obowiązywać ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę. Z kolei od poniedziałku wprowadzony zostanie zakaz organizacji imprez okolicznościowych, takich jak wesela czy konsolacje. 

W uroczystościach religijnych będzie mogła brać udział nie więcej niż 1 osoba na 7 m kw., a w zgromadzeniach publicznych maksymalnie 10 osób. W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej.

Od soboty, 17 października, poszerza się lista powiatów, które wejdą do strefy czerwonej. Łącznie zakwalifikowały się na nią 152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


obostrzeniaepidemiapandemiakoronawirusPolskaChorzówstrefa żółtastrefa czerwona

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

Werwa Sport