AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

CEZ usunął biomasę z jednego ze składowisk

Miasto

W sierpniu zarząd elektrociepłowni CEZ zadeklarował, że zobowiązuje się do stopniowego usuwania zapasów uciążliwej biomasy. Ze wszystkich lokalizacji ma ona zniknąć do końca października. Jak czytamy w opublikowanym dziś komunikacie, spółka całkowicie usunęła już zapas paliwa biomasowego składowanego luzem przy ul. Królowej Jadwigi.

Odór unoszący się nad Chorzowem Starym wyjątkowo dawał się we znaki mieszkańcom. Problemem w tym przypadku jest biomasa składowana w elektrociepłowni CEZ Chorzów. Nieprzyjemny zapach do niedawna był tak intensywny, że jak twierdzą sami mieszkańcy, niejednokrotnie budził ich w nocy ze snu, nawet przy zamkniętych oknach. Właśnie wieczorem i w nocy był on najbardziej dokuczliwy.

Sprawą zainteresował się WIOŚ, który ustalił, że składowisko biomasy na terenie Azot zostało utworzone nielegalnie, bez żadnych pozwoleń. Wobec CEZ zostało wszczęte postępowanie. Do walki z odorem włączyły się też władze naszego miasta. Prezydent Andrzej Kotala kilkukrotnie spotkał się z przedstawicielami zarządu spółki, by omówić problem związany z fetorem wydobywającym się z terenów elektrociepłowni. Mieszkańcy zorganizowali natomiast pikietę, próbując w ten sposób zmobilizować zarząd spółki do zajęcia się sprawą.

Te działania, jak wynika z deklaracji wystosowanej kilka tygodni temu przez CEZ, odniosły skutek. Zarząd elektrociepłowni zobowiązał się do systematycznego usuwania zapasów uciążliwej biomasy. Ze wszystkich lokalizacji ma ona zniknąć do końca października. Jak wynika z treści opublikowanego dziś komunikatu, spółka stopniowo wywiązuje się ze złożonej obietnicy. Czytamy w nim m.in., że elektrociepłownia całkowicie usunęła już zapas paliwa biomasowego składowanego luzem przy ul. Królowej Jadwigi.

Treść komunikatu zamieszczamy poniżej:

"BIOMASA USUNIĘTA ZE SKŁADOWISKA PRZY UL. KRÓLOWEJ JADWIGI W CHORZOWIE

Zgodnie z deklaracją złożoną w dniu 19 sierpnia br. podczas spotkania członków Zarządu CEZ Chorzów z Prezydentem Miasta Chorzowa, Spółka całkowicie usunęła zapas paliwa biomasowego składowanego luzem przy ul. Królowej Jadwigi w Chorzowie. Dnia 14 października br., Spółka zrealizowała II etap harmonogramu przyjętego i przedstawionego władzom miasta Chorzowa, co oznacza, że Spółka wykonała prace przedterminowo.

Spółka pragnie przypomnieć, że we wrześniu br., w ramach zrealizowanego I etapu harmonogramu, całkowicie usunęła zapasy biomasy składowanej luzem z byłych i obecnych terenów Zakładów Azotowych w Chorzowie (w rejonie ul. Narutowicza i ul. Maciejkowickiej). W ramach działań wywieziony został cały zapas biomasy magazynowanej luzem w formie peletu z łuski słonecznika. Wyżej opisane działania doprowadziły do całkowitego wyeliminowania magazynowania luzem paliw biomasowych z wyjątkiem terenu instalacji elektrociepłowni CEZ Chorzów.

Ponad wyżej opisane działania, Spółka wykonała już część prac zaplanowanych w ramach III etapu planu. Z byłych i obecnych terenów Zakładów Azotowych w Chorzowie (rejon ul. Narutowicza i ul. Maciejkowickiej) została usunięta biomasa magazynowana w betonowych boksach. Zaplanowane na dzień 31 października br. usunięcie biomasy magazynowanej w opakowaniach typu „big bag” jest ostatnim etapem przyjętego planu.


Sebastian Włodarski
Rzecznik Prasowy"

Tomasz Breguła

Udostępnij:


CEZ Chorzówdeklaracjaodórfetorkomunikat

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

Werwa Sport