AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Mieszkańcy kręcili kilometry dla Chorzowa

Miasto

Z ostatnim dniem września zakończyła się 2. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której brały udział 44 miasta. Przechodni Puchar zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła drugi raz z rzędu. Rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 mln kilometrów. To tylko jeden z rekordów zabawy, którą organizuje miasto Bydgoszcz.

Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, z której m.in. pochodzi rekordzista przejechanych kilometrów na rowerze. Przez 30 dni Pan Jacek przejechał 7 tys. km! Co ciekawe, miasto w lubelskiem w zeszłym roku w zabawie zajęło ostatnie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowało się Gniezno.

Nasze miasto uplasowało się na 18. miejscu, osiągając 565 punktów. W przeliczeniu oznacza to, że dla Chorzowa wykręcono około 61 tysięcy kilometrów.

W tym roku do zabawy włączyły się  44 miasta – to jeden z pierwszych rekordów, który padł w tej edycji. W całej Polsce powstają kilometry nowych rowerowych tras, po których porusza się coraz więcej cyklistów. Każde z miast biorących udział w projekcie otrzymuje mapę ciepła, dzięki temu widać gdzie mieszkańcy najchętniej wybierają się na rowerowe wycieczki.

Piękna wrześniowa pogoda sprzyjała wsiadaniu na rower. W pierwszym tygodniu mogliśmy pochwalić się już się milionem kilometrów na liczniku RSP. W zabawie aktywny udział wzięło blisko 16 tys. użytkowników, którzy odbyli ponad 200 tysięcy treningów. Kilometry były kręcone do ostatnich minut, ostatecznie cała Polska wykręciła ponad 3,6 mln km.

Wśród biorących udział nie zabrakło rowerowych zapaleńców. Trzy najaktywniejsze rowerzystki przekroczyły 4 tys. kilometrów. Rowerzyści mogą pochwalić się ponad 6 tys. kilometrów przejechanych na dwóch kółkach. Najaktywniejsi otrzymają  niespodzianki od sponsora Fale Loki Koki.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że chętniej wybieramy  rower jako codzienny środek transportu. A ideą akcji jest przede wszystkim promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu, który ma niewiele ograniczeń. Dzięki zabawie udało się ograniczyć ślad smogowy o 134 tony! Kolejna edycja zabawy już w przyszłym roku, ale aplikacja działa przez cały rok i zachęca do 18 różnych aktywności.

 

Źródło: materiały prasowe

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Rowerowa Stolica PolskiChorzówwyniki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

Werwa Sport