AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Katolik przechodzi na zdalne nauczanie

Miasto

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną chorzowski Katolik zdecydował się przejść na zdalne nauczanie. Jest to pierwsza szkoła w naszym mieście, która zdecydowała się na taki krok.

Już w zeszłym tygodniu notowaliśmy rekordowe wzrosty liczby nowych zakażeń koronawirusem. Z tego powodu wiele placówek edukacyjnych w całym kraju zdecydowało się przejść na zdalne nauczanie. W poniedziałek dołączyła do nich pierwsza szkoła z Chorzowa. Dyrekcja Katolika ma nadzieję, że już za miesiąc uczniowie będą mogli wrócić do sal lekcyjnych.

O decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował samorząd szkolny.

- Jako że ilość zarażonych zapikowała w górę, prosimy o pokorę i cierpliwość. Wierzymy że każde z nas pozostanie w zdrowiu. Jeśli wszystko sprawnie pójdzie, już za niecały miesiąc będziemy mogli wrócić do normalności - informują uczniowie.

- W trosce o bezpieczeństwo pragniemy apelować o pozostanie w domach w najbliższym czasie i uszanowanie decyzji dyrekcji. Pomimo frustracji, która dotknęła każdego w zeszłym roku szkolnym, poręczyć możemy, że zarządzenia dotyczące zdalnego nauczania w naszej szkole to najrozsądniejsze działanie jakie można było podjąć - czytamy w poście.

Pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzano w ostatnim czasie w szkołach w całym mieście. Jak dotąd tylko Katolik zdecydował się całkowicie przejść na zdalne nauczanie, ale niewykluczone, że wkrótce dołączą do niego kolejne placówki.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


koronawirusChorzówzdalne nauczanieKatolik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

Werwa Sport