AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Śląskie wspiera kluby sportowe

Sport

800 tys. zł trafiło do klubów sportowych z regionu w ramach „Śląskiego Programu Klub”. Konferencja dotyczącą tematu odbyła się 8 października na arenie głównej Stadionu Śląskiego. Udział wzięli w niej: marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski oraz prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

73 kluby sportowe z regionu otrzymały dofinansowanie z rąk marszałka Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałuży, w trakcie uroczystości, która odbyła się na Stadionie Śląskim.

- Zależy nam na tym, by sport się rozwijał w różnych obszarach, szczególnie teraz, w tym trudnym czasie dla klubów sportowych. To realne wsparcie, które pomoże opłacić trenerów, zorganizować wyjazd na obóz sportowy i zakupić niezbędny sprzęt. Sukces programu w skali kraju i regionu pokazuje, że warto inwestować w sport, wspierać małe kluby i promować aktywność i zdrowy styl życia wśród najmłodszych adeptów sportu – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z województwa śląskiego. Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów i organizację obozów sportowych. Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył na ten cel kwotę 800 tys. złotych. W konkursie mogły wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

- Kluby sportowe potrzebują wsparcia w tym trudnym czasie. Nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych pozwala zrealizować wiele niezbędnych kwestii, od opłacenia trenerów po zakup sprzętu sportowego, dlatego wierzę, że we współpracy z Sejmikiem Województwa Śląskiego będziemy stopniowo zwiększać pulę środków w tym programie – mówił Wojciech Kałuża, wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Województwo Śląskie jako pierwszy region w Polsce zainicjował tego typu wsparcie dla klubów sportowych. Wysokość dotacji dla klubów jednosekcyjnych to 10 tys. zł a dla wielosekcyjnych 15 tys. zł.

Źródło: Stadion Śląski

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Stadion ŚląskikonferencjaJakub ChełstowskiklubydofinansowaniesportWojciech KałużaŚląski Program Klub

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty

Werwa Sport