AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Liczymy na zdrowy rozsądek - chorzowscy dyrektorzy o funkcjonowaniu szkół

Chorzowskie Komentarze

Praca szkół w dobie pandemii COVID-19 wiąże się z wieloma wytycznymi, których codziennie muszą przestrzegać zarówno uczniowie, nauczyciele jak i pozostały personel. O funkcjonowanie placówek i radzenie sobie z nową rzeczywistością zapytaliśmy dyrektorów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, ZST nr 2 oraz ZSGU w Chorzowie.

mgr Adam Mańka – Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, nie lekceważymy zagrożenia. Musimy jednak wiedzieć, że rozsądek i cel jakim jest nauka normalna czyli stacjonarna jest ważny. W przypadku naszej szkoły mamy dodatkowe obowiązki. Przede wszystkim dlatego, że jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego musimy zrobić wszystko żeby nie przejść na nauczanie zdalne. Taki scenariusz uniemożliwiłby organizację zajęć sportowych, to spowodowałoby brak możliwości przygotowywania uczniów do zawodów, co skutkowałoby tym, że nie mogliby oni brać w nich udziału. Jak widać spoczywa na nas dodatkowa odpowiedzialność. W związku z tym robimy to, co pozostałe szkoły, a także społeczeństwo aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji dotyczących COVID-19. Na całe szczęście w placówce nie ma napiętej atmosfery. Zdarzają się oczywiście sytuacje, że trzeba o pewnych rzeczach przypomnieć, np. o dezynfekcji i wietrzeniu sali, dezynfekcji rąk, czy też noszeniu maseczek. To są takie elementy o których tak jak wspomniałem przypominamy i liczymy na zdrowy rozsądek.

mgr Harald Kajzer – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie

Działanie szkoły jest oczywiście utrudnione. Wprowadzone zostały tzw. rozluźnienia terytorialne, tak aby jak najmniej uczniów miało ze sobą bliski kontakt. Na ten moment nie mieliśmy żadnego przypadku COVID-19. Wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, na jak długo? Zobaczymy. Mamy pod dostatkiem płynów do dezynfekcji oraz maseczek. Pracujemy z zachowaniem reguł jakie obowiązują. W szkole panuje absolutny spokój, nie wyczuwam żadnego zdenerwowania. Czasami trzeba uczniom o czymś przypomnieć, ale wszyscy funkcjonują normalnie.

mgr Anna Kołacz – Wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie

W dobie pandemii  wprowadzono Zarządzenie Dyrektora Szkoły na podstawie którego wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły są wyposażeni w przyłbice lub maseczki wielokrotnego użytku, rękawiczki jednorazowe oraz żele antybakteryjne. Rodzice proszeni są o niewchodzenie do budynku szkoły a także aby nie posyłali dzieci w przypadku jakichkolwiek objawów choroby . Przed wejściem do szkoły uczniowie dezynfekują  ręce. Powinni powstrzymywać się od podawania rąk na powitanie. Muszą myć ręce kilka razy dziennie. Budynek szkoły jest na bieżąco dezynfekowany, specjalnie wyznaczona osoba dezynfekuje ciągi komunikacyjne, klasy są wietrzone, wejścia do toalety są regulowane przez nauczycieli, aby nie tworzyły się kolejki. Jeśli jest pogoda i poziom smogu pozwala, to lekcje wychowania fizycznego prowadzone są na zewnątrz. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przywykli do zmian i nie jest to problemem w funkcjonowaniu placówki.

fot.: Freepik

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


COVID-19dyrektorzyszkołyplacówkiuczniowiebezpieczeństwoZespół Szkół Mistrzostwa SportowegoZST nr 2ZSGUAdam MańkaHarald KajzerAnna Kołacz

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery