AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Niebiescy wracają z Bielska-Białej z trzema punktami!

Ruch Chorzów odniósł niezwykle ważne wyjazdowe zwycięstwo! Niebiescy pokonali Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:0).

Niebiescy udali się do Bielska-Białej niezwykle zmotywowani po ostatnim okazałym zwycięstwie z Lechią Zielona Góra.

Od początku meczu wyraźnie przeważali podopieczni Łukasza Berety. Mimo tego liczne akcje nie przyniosły upragnionej bramki. Rekord szukał natomiast swoich szans z kontrataków. Sytuacja Niebieskich skomplikowała się w 42. minucie. Gospodarze przeprowadzali atak, na pozycji spalonej znalazł się Szymański, czego nie dopatrzył arbiter i podyktował rzut rożny. Futbolówkę zgarnął ostatecznie Rucki i oddał strzał, który znalazł drogę do bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po końcowym gwizdku żółtą kartką ukarany został Łukasz Bereta, który chciał wyjaśnić z sędziami kontrowersyjne okoliczności w jakich Rekord wyszedł na prowadzenie.

Niebiescy po wznowieniu gry nie mieli zamiaru odpuszczać. Konsekwencja przyniosła pożądany efekt. W 73. minucie Kwaśniewski zdecydował się na strzał, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki. Chorzowianie nie przyjechali do Bielska-Białej tylko po jeden punkt. W dalszym ciągu trwał szturm na bramkę Jakuba Szumera. Kiedy wydawało się, że jednak mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z graczy Rekordu i wskazał na jedenastkę! Do piłki podszedł Idzik. „Mario” nie zmarnował swojej szansy i zdobył swojego kolejnego gola w sezonie. Spotkanie zakończyło się wygraną Ruchu!

Rekord Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 1:2 (1:0)

1:0 Dariusz Rucki, 42 min.
1:1 Piotr Kwaśniewski, 73 min.
1:2 Mariusz Idzik z rzutu karnego, 90+2 min.

Rekord: Szumera – Mączka, Rucki (61 Czaicki), Kareta – Caputa, Gaudyn (82 Iwanek), Wyroba, Sobik, Żołna – Szymański, Guzdek (70 N. Wróblewski); trener: Dariusz Mrózek.
Rezerwowi: Kucharski, Waliczek, Sz. Wróblewski, Kamionka.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Kawula, Kulejewski, Kwaśniewski – Mokrzycki, Sikora – Winciersz (68 Paszek), Duchowski (56 Foszmańczyk), Janoszka – Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Słota, Będzieszak, Siwek, Swikszcz.

Żółte kartki: Rucki, Szymański, Iwanek – Janoszka, Mokrzycki, Kasolik.