AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Dziecięcy oddział anestezjologii i intensywnej terapii zawiesza działalność

Miasto

O trudnej sytuacji na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie mówi się już od kilku tygodni. Wczoraj podczas sesji rady miasta potwierdzono, że podjęta została decyzja o zawieszeniu działalności oddziału, spowodowana brakami kadrowymi.

Informacje przekazane podczas wczorajszych obrad podtwierdził dziś rzecznik prasowe ZSM.

- Z powodu potrzeby skompletowania pełnego zespołu medycznego, Zespół Szpitali Miejskich zawiesił na 2 miesiące prace oddziału anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci - mówi Kamil Nowak. - Ten czas jest niezbędny po to, aby uzupełnić wakaty powstałe po nałożeniu się na siebie kilku wypowiedzeń umów przez lekarzy. Lekarze, jak wszyscy inni pracownicy, zgodnie z obowiązującym prawem, mogą kształtować swoją ścieżkę kariery i wybierać pracodawcę po okresie wypowiedzenia - dodaje.

W przypadku wspomnianych umów, okres wypowiedzenia wynosił zaledwie miesiąc, co przy obecnej sytuacji na rynku pracy lekarzy specjalistów okazało się niewystarczające do utrzymania ciągłości działania oddziału. O sytuacji poinformowany został urząd marszałkowski oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Leczenie dzieci z najcięższym stanem zdrowia zostało zabezpieczone poprzez umowy z okolicznymi szpitalami posiadającymi oddziały intensywnej terapii. Dyrekcja szpitala prowadzi już natomiast rozmowy z lekarzami, którzy mogliby podjąć pracę na oddziale - zaznacza rzecznik prasowy ZSM.

Oddział jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków w regionie. Jego pacjentami są wszystkie bardzo ciężko chore dzieci, będące w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, głównie chore noworodki, a przede wszystkim wcześniaki. Dyrekcja szpitala ma nadzieję, że wkrótce uda się uzupełnić braki kadrowe, a oddział wznowi swoją działalność.

To niestety nie pierwsza taka sytuacja w chorzowskim szpitalu dziecięcym przy ul. Truchana. W sierpniu ubiegłego roku zawieszono działalność oddziału hematologii i onkologii dziecięcej, również z powodu problemów ze znalezieniem specjalistów. W tym przypadku uzupełniono braki kadrowe, a wraz z początkiem grudnia ub.r., oddział wznowił działalność. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieciChorzówZSMul. Truchana

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty

Werwa Sport