AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Copa Espanola 2020

Sport

Takich emocji nam potrzeba. 26 i 27 września na Stadionie Śląskim zmierzą się Milan, Inter, Juventus i 22 inne drużyny. Rusza druga edycja turnieju Copa Espanola, w której startują polskie i zagraniczne szkółki piłkarskie. W ciągu dwóch dni obejrzymy ponad 400 meczów. W sobotę od godziny 10.00 będziemy obserwować zmagania Żaków (8-9 lat). Wstęp wolny.

Dodajmy, że już w niedzielę o tej samej porze rusza turniej dla Skrzatów (6-7 lat). Każda z drużyn przynajmniej raz zagra na głównej płycie Stadionu Śląskiego.

Mimo, że ubiegłoroczna edycja turnieju udowodniła, że zaangażowania zawodników i sportowych emocji na pewno nie zabraknie, to organizatorzy i tak zadbali o dodatkowe i dostępne bezpłatnie atrakcje. I to zarówno sportowe (zajęcia ogólnorozwojowe i gry zręcznościowe pod opieką animatorów, mega boisko, pokazy teqballu), jak i nastawione na rozwój ducha (wystawa prezentująca Powstania Śląskie, wystawa strojów regionalnych). Będą też gry z cyklu „Śląskie podwórka” oraz rekonstrukcja wydarzeń z Powstań Śląskich.  Nie zabraknie oczywiście strefy wypoczynku i foodtrucków.

Nasza fundacja powstała, aby zarażać sportową pasją, wspierać prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Tym co nas wyróżnia jest metodologia oparta na systemie hiszpańskim i zgodna ze standardami PZPN. Rozwijamy motorykę dzieci, dbamy o gimnastykę ogólnorozwojową i przygotowanie mentalne, a także rozwijanie znajomości języka hiszpańskiego. W czasie turnieju nasi animatorzy, w strefie zabaw Ninos, bezpłatnie zaprezentują to, czym zajmujemy się na co dzień – informuje Łukasz Pusz, prezes Fundacji Española, organizatora wydarzenia.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego

Turniej został objęty Patronatem PZPN „Piłka dla wszystkich”

Aktualne informacje o turnieju: https://www.fundacjaespanola.pl/copa

Źródło: Stadion Śląski

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Copa EspanolaturniejStadion Śląskidziecisportpiłka nożna

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty

Werwa Sport