AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Grajfka zaprasza na premierę filmu "Głos zza krat"

Kultura

Film „Głos zza krat” to dokument przedstawiający życie w Zakładzie Karnym w Płocku i przyzakładowej szkole. Chorzowskie kino Grajfka zaprasza na jego premierę, która odbędzie się 16 października.

Film został zrealizowany na potrzeby projektu profilaktycznego o tym samym tytule. Ma na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży poprzez metodę filmoterapii.

Mocny, przejmujący, zawiera emocjonalne wypowiedzi osadzonych z zakładu karnego w Płocku na temat życia więziennego i tęsknoty za światem, który zostawili za kratami. Film zawiera też element przestrogi dla młodego widza. Produkcja jest rekomendowana przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis” w Katowicach do celów dydaktyczno-wychowawczych.

Autorami filmu są Edyta Kaszyca i Paweł Mikołajczyk. Edyta Kaszyca  to badaczka kultury bluesowej i autorka książek "Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla" oraz "Bluestracje. Kultura bluesowa na Śląsku 1998 – 2011". Miłośniczka filmu, edukatorka filmowa i medialna. Od ponad dekady prowadząca Dyskusyjny Klub Filmowy „Kaczątko”.

Paweł Mikołajczyk jest dziennikarzem, fotografem oraz reżyserem, operatorem kamery i montażystą. Od piętnastu lat związany jest z portalem i pismem Chorzowianin.pl, dla którego przygotowuje filmowe relacje z wydarzeń lokalnych. Obecnie jest redaktorem prowadzącym portalu. Stale współpracuje z Chorzowskim Centrum Kultury i „Kinem za Rogiem Grajfka” w Chorzowie.

Premierę filmu zaplanowano na godzinę 18:00. Po projekcji odbędzie się spotkanie z autorami, które poprowadzi Agata Śliwa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Głos zza kratwięzieniezakład karnyPłockfilm dokumentalnypremieraKino GrajfkaChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery