AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Podział punktów w Najstarszych Derbach Śląska

Najstarsze Derby Śląska nie przyniosły jednostronnego rozstrzygnięcia. Polonia Bytom i Ruch Chorzów podzieliły się punktami, remisując 1:1 (0:1).

Dzisiejszy mecz budził ogromny futbolowy apetyt wśród kibiców, a także piłkarzy obu drużyn. Niebiescy po dobrym początku sezonu złapali lekką zadyszkę, czego efektem był remis z Piastem Żmigród oraz przegrana ze Ślęzą Wrocław. Polonia ma natomiast mniej rozegranych spotkań, ale jeszcze ani razu nie zaznała goryczy porażki. Dotychczasowo bytomianie odnieśli trzy zwycięstwa i raz zremisowali.

Początek meczu był wyrównany. Jako pierwszy swojej szansy próbował Mokrzycki, ale jego strzał z dystansu nie sprawił problemów bramkarzowi. W 15. minucie zrobił się groźnie za sprawą Krzemienia, który zdołał oddać strzał z bliskiej odległości, ale na całe szczęście uderzenie było bardzo niedokładne. Dziesięć minut później ponownie próbował Mokrzycki, ale jego strzał przyniósł tylko rzut rożny. Chwilę potem swoją szanse miał Idzik, jednak strzał głową po dośrodkowaniu Kwaśniewskiego nie znalazł drogi do siatki. Przełamanie nastąpiło w 34. minucie. Piłkę w pole karne wrzucił Mariusz Idzik, a Mateusz Winciersz ofiarnie sfinalizował akcję, strzelając wślizgiem i pokonując golkipera! Do końca pierwszej połowy gra była bardzo wyrównana i przy stanie 0:1 obie drużyny udały się na przerwę.

Po wznowieniu spotkania oba zespoły przeprowadziły kilka ataków, ale żaden z nich nie zakończył się golem. W 49. minucie niewygodny strzał oddał Paszek, zmuszając do interwencji Brzozowskiego, piłkę przejął jeszcze Winciersz, ale jego późniejsze dośrodkowanie było nieudane. Gospodarze z każdą minutą przejmowali inicjatywę. Podopieczni Łukasza Berety mocno wycofali się do defensywy, co pozwoliło Polonii na konstruowanie kolejnych akcji. W okolicach 70. minuty chorzowianie zaczęli wracać do gry. W 82. minucie na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Będzieszak, dobijać mógł Idzik, ale był spóźniony. Chwilę później Mokrzycki ponownie próbował z dystansu, futbolówka przeszła minimalnie obok słupka. Niestety w ostatniej minucie regulaminowego czasy gry, gospodarze dośrodkowali z rzutu różnego, piłkę wybił Nowak, ale dobitka Radkiewicza okazała się skuteczna. W 92. minucie wynik spotkania zmienić mógł Będzieszak. Nasz zawodnik zdecydował się na strzał głową po dośrodkowaniu Kwaśniewskiego, lecz piłka jakimś cudem minęła bramkę. Oba zespoły podzieliły się punktami.

Polonia Bytom – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
0:1 Mateusz Winciersz, 34 min.
1:1 Norbert Radkiewicz, 90 min.

Polonia: Brzozowski – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Hałgas (76 Belica) – Pośpiech (56 Ochwat), Stefański, Wuwer (76 Konieczny), Krzemień (70 Lachowski), Chwastek (56 Żagiel) – Żak; trener: Kamil Rakoczy.
Rezerwowi: Gargasz, Czajkowski.
Ruch: T. Nowak – Kasolik, Kawula, Kulejewski – Kwaśniewski, Sikora, Janoszka (78 Foszmańczyk), Mokrzycki, Winciersz – Paszek (72 Będzieszak), Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Słota, Duchowski, Neugebauer, Siwek.

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).