AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Clearex gromi we własnej hali!

Clearex Chorzów nie zwalnia tempa. Podopieczni trenera Rafała Krzyśki rozgromili na własnym terenie drużynę AZS UW Wilanów 8:2 (3:1).

Chorzowianie dobrze rozpoczęli sezon od wygranej w Zduńskiej Woli (ostatecznie naszej drużynie i tak został przyznany walkower). Dziś na Clearex czekało pierwsze starcie sezonu 2020/21 we własnej hali.

Pierwsza bramka padła w 6. minucie. Jej autorem został Krzysztof Salisz. Krótko po nim rzut wolny wykorzystał Sebastian Leszczak i podwyższył prowadzenie na 2:0.  Apetyt na kolejne bramki rósł z każdą chwilą i tym sposobem wspomniany Leszczak dołożył kolejne trafienie. Goście tuż przed przerwą zdobyli bramkę do szatni, której autorem został Maciej Pikiewicz.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, gra przed długi czas nie przynosiła zmiany rezultatu. W 28. minucie taki stan rzeczy zmienił Mikołaj Zastawnik, natomiast piąty gol padł łupem Sebastiana Brockiego. Minutę później golkipera pokonał Robert Rotuski. AZS zdobył się na jeszcze jeden zryw, po którym Radosław Marcinkowski strzelił na 6:2. Taki obrót spraw podrażnił tylko podopiecznych trenera Krzyśki, w związku z czym Brocki i Zastawnik błyskawicznie zdobyli swoje kolejne gole. Gospodarze wygrali 8:2!