AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

UL2L: piąte warsztaty dla uczestników projektu. Tym razem on-line

Miasto

To już piąty warsztat organizowany w ramach projektu UrbanLinks 2 Landscpe w programie Interreg Europe, w którym Park Śląski jest jednym z partnerów. To jednocześnie wyjątkowe wydarzenie - ze względu na pandemię COVID-19, całe spotkanie odbywa się on-line.

Gospodarzem spotkania jest łotewska gmina Kuldiga, a tematem przewodnim: „Partnerstwa i modele biznesowe”. Głównym celem warsztatu jest dostarczenie wskazówek w zakresie umów zawieranych między sektorem publicznym, stowarzyszeniami i sektorem biznesowym o wynajem lub korzystanie z gruntów publicznych.

Źle dostosowane przepisy, niejasności w decyzjach podejmowanych w sprawie użytkowania przestrzeni publicznych przez „osoby z zewnątrz” i przyznawania środków publicznych dla partnerstw publiczno-prawnych powodują opóźnienia. Właśnie przez nie zmniejszają się korzyści społeczne, środowiskowe i gospodarcze. Łotwa została wybrana na gospodarza warsztatów, ponieważ, choć pozostaje poniżej średniej europejskiej pod względem gospodarki, to może pochwalić się przykładami świetnych partnerstw i modeli biznesowych.

W UL2L biorą udział partnerzy z Niemiec, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Łotwy oraz Polski. Głównym celem projektu jest upowszechnienie dobrych praktyk oraz promocja innowacyjnych rozwiązań z dziedziny rekultywacji nieużytków poprzez tworzenie w ich miejscu wielofunkcyjnych, publicznych terenów zielonych. Chodzi o to, by zbierać cenne doświadczenia dotyczące dobrego zarządzania, projektowania czy gospodarowania zielenią.

 

Źródło: Park Śląski

Tomasz Breguła

Udostępnij:


UL2LInterreg EuropePark ŚląskiChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

Werwa Sport