AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Tysiąc porcji żurku ponownie na chorzowskim rynku

Miasto

Tysiąc porcji żuru ponownie zostanie rozdanych na chorzowskim rynku. Wspólne gotowanie zupy, a potem dzielenie się nią, odbędzie się w związku z Dniem Walki z Głodem, który przypada na 16 października.

- Jest to wydarzenie, które będziemy organizowali już po raz drugi. Otrzymaliśmy też zgodę innych miast, m.in. Dąbrowy Górniczej, Katowic czy Łodzi, więc odbędzie się ono nie tylko w Chorzowie - mówi Mikołaj Rykowski z fundacji Wolne Miejsce. - Oczywiście nie zorganizujemy wszystkich tych wydarzeń tego samego dnia, a zupą, którą przygotujemy, nie zawsze będzie nasz śląski żurek - dodaje.

Tysiąc porcji żurku zostanie rozdanych na chorzowskim rynku w Dniu Walki z Głodem, który przypada na 16 października. Fundacja Wolne Miejsce poszukuje już wolontariuszy, którzy pomogą w realizacji tego sporego przedsięwzięcia.

Na tę chwilę nie znamy jeszcze dokładnej godziny, o której mieszkańcy naszego miasta zasiądą razem przy stole. Gotowanie żuru rozpocznie się jednak z samego rana.

- Na początku rozpalimy ognisko i zaczniemy smażyć warzywa czy kiełbasę - zapowiada Mikołaj Rykowski. - Oczywiście razem z żurem podamy też pieczywo i jajka. Warto podkreślić, że jest to wydarzenie skierowane nie tylko do osób zmagających się z problemem głodu. Będzie to okazja, by usiąść przy jednym stole, poczuć bliskość, której niejednokrotnie może nam brakować na co dzień, zwłaszcza w dobie panującej epidemii - zaznacza.

Pierwsza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy spodziewają się, że tym razem będzie podobnie. Ubiegłoroczne wydarzenie było zapowiedzią największej, metropolitalnej wigilii dla samotnych. Niestety o tym, które czeka nas za nieco ponad miesiąc, nie można powiedzieć tego samego.

- W tym roku sytuacja jest niepewna, ponieważ plany może pokrzyżować nam koronawirus. Zrobimy jednak wszystko, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób. Jeżeli nie będziemy mogli spotkać się przy jednym stole, planujemy jeździć po regionie i rozdawać ciepłe posiłki potrzebującym - przekonuje Mikołaj Rykowski.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Wolne MiejsceChorzówżurekakcja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

Werwa Sport