AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Prezydent Sosnowca ma pomysł jak nazwać Teatr Rozrywki

Kultura

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zaapelował, by chorzowskiemu Teatrowi Rozrywki nadać imię Jana Kiepury. Swoim pomysłem podzielił się z mieszkańcami regionu za pośrednictwem lokalnych mediów.

REKLAMA

Propozycja Arkadiusza Chęcińskiego ma związek z przegłosowaną w ubiegłym tygodniu, przez radnych sejmiku śląskiego, uchwałą w sprawie nadania imienia Wojciecha Korfantego lotnisku w Pyrzowicach. Prezydent Sosnowca - co warto podkreślić - zabiegał, by nosiło ono imię Jana Kiepury, światowej sławy śpiewaka pochodzącego z jego rodzinnego miasta.

Po tym jak wojewódzcy radni zdecydowali się upamiętnić inną, zasłużoną postać, Arkadiusz Chęciński zaproponował, by "dla równowagi" nadać imię Jana Kiepury jednej z czołowych instytucji kulturalnych w regionie, precyzując, że ma na myśli chorzowski Teatr Rozrywki. Tego typu działania mają jego zdaniem na celu kultywowanie pamięci o postaciach ważnych dla naszego regionu.

Wypowiedź prezydenta Sosnowca można było usłyszeć m.in. na antenie Radia Piekary.

Wniosek w tej sprawie został już skierowany do marszałka Jakuba Chełstowskiego. Na ten moment trudno przewidzieć jaka będzie jego reakcja. A co wy sądzicie o pomyśle Arkadiusza Chęcińskiego? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Teatr RozrywkiChorzówJan KiepuraArkadiusz Chęciński

Komentarze

Hm.....
nie zostalo sprecyzowane Jaki Region pomyslodawcy Maja na mysli jako nasz... Gorny Slask , czy Tez Zaglebie Dabrowskie? Bo to zasadnicza roznica...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Wtorek
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Emmy, Flory, Romana

Werwa Sport