AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

PIN wraca po 7 latach i kręci teledysk w Parku Ślaskim

Rozrywka

Wraz z początkiem 2013 roku, po dekadzie wspólnego koncertowania, zakończyli działalność. Lider i wokalista zespołu, Andrzej Lampert, poświęcił się pracy solisty w Operze Krakowskiej i przez długi czas niewiele wskazywało na to, że doczekamy się reaktywacji grupy. Pierwsze sygnały na temat powrotu zespołu na scenę pojawiły się blisko dwa lata temu, a dziś z całą pewnością można już powiedzieć, że nie były to słowa rzucone na wiatr.

Zespół PIN powraca na scenę po 7-letniej przerwie. Jak przekonują sami jego członkowie, są pełni pomysłów i dobrej energii, a muzyka daje im radość, większą niż kiedykolwiek. Ich nowa piosenka, „Samotny dryf”, zakwalifikowała się do koncertu „Premier” na 57. KFPP w Opolu. Przed opolską publicznością oraz przed rzeszą telewidzów wystąpią już 6 września. Tymczasem 20 sierpnia rozpoczęły się zdjęcia do teledysku promującego nowy utwór. Fotorelację z planu znajdziecie poniżej.

Podczas spotkania z dziennikarzami, członkowie grupy odpowiedzieli na pytania dotyczące ich powrotu na scenę, nowego albumu, nadchodzącego występu na festiwalu w Opolu, a także prestiżowej nagrody przyznanej niedawno Andrzejowi Lampertowi (więcej na ten temat TUTAJ)

 

Zespół PIN został założony w 2003 roku przez wokalistę Andrzeja Lamperta, gitarzystę Sebastiana Kowola i klawiszowca Aleksandra Woźniaka, w Chorzowie. Później dołączył do nich perkusista Adam Jendrzyk i basista Erwin Rudy. W ciągu dziesięciu lat nagrali razem trzy albumy – debiutancki „0001” z 2005 roku, „Muzykoplastyka” (2008 r.) i „Film o sobie” (2011 r.). Do ich największych przebojów zalicza się takie utwory jak: "Niekochanie", "Wino i śpiew” czy „Konstelacje”.

W 2013 roku PIN zakończył swoją działalność, a lider i wokalista zespołu, poświęcił się pracy w Operze Krakowskiej. Pierwsze sygnały dotyczące reaktywacji grupy zaczęły się pojawiać dopiero na początku 2017 roku. W wywiadzie udzielonym Tubie Chorzowa Andrzej Lampert w taki sposób wypowiadał się na temat powrotu do wspólnego grania z pozostałymi członkami zespołu: „Bardzo chciałbym ze swoimi przyjaciółmi jeszcze coś zrobić. Co to będzie? Ciężko w tej chwili określić. Pomysłów jest dużo, ale jest jeszcze trochę za wcześnie, żeby mówić o konkretach. Obyśmy tylko byli zdrowi, oby wystarczyło nam motywacji i czasu, żeby to wszystko zrealizować.” [Całą rozmowę można przeczytać TUTAJ] ​​​​​

Na początku 2018 roku stało się jasne, że wznowienie działalności zespołu, dojdzie do skutku. 13 lutego muzycy wystąpili razem po raz pierwszy od 10 lat, na deskach Teatru Operowego w Krakowie, a w walentynki, na oficjalnym fanpage'u, poinformowali o swoich planach studyjnych. Teraz mają już za sobą kilkanaście miesięcy prac nagraniowych. Jaki będzie ich efekt? O tym powinniśmy przekonać się już wkrótce.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


PINpowrótreaktywacjazespółAndrzej LampertChorzówteledyskzdjęciaPark Śląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

Werwa Sport