AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Spadające gwiazdy nad plażą Stadionu Śląskiego

Rozrywka

W sobotę, 15 sierpnia, od godziny 21:00 na Tauron Silesia Beach, czyli plaży Stadionu Śląskiego, zorganizowane zostanie wspólne oglądanie Perseidów – popularnie zwanych spadającymi gwiazdami! Całości towarzyszyć będzie prelekcja przeprowadzona przez Damiana Jabłekę - astronoma z Planetarium Śląskiego.

Co roku w okresie letnim orbita roju meteorów pod nazwą Perseidów przecina się z orbitą ziemską. Zjawisko to widoczne jest na nocnym niebie i od lat budzi fascynację ludzi, a popularna noc spadających gwiazd to oczekiwane przez wielu rokrocznie wydarzenie. Aby lepiej poznać i zrozumieć, czym tak naprawdę są Perseidy, skąd się biorą, dlaczego możemy je dostrzec gołym okiem oraz dowiedzieć się, od jak dawna zjawisko to jest zauważalne Stadion Śląski wraz z Planetarium Śląskim postanowiły zorganizować wspólne oglądanie spadających gwiazd na Tauron Silesia Beach, czyli plaży zorganizowanej na terenie śląskiego giganta.

Specjalnie na potrzeby naszej akcji wyłączymy podświetlenie obiektu, a także pobliskie lampy. Nasza strefa przejdzie drobną modyfikację: usuniemy parasole, wyciszymy muzykę. Tej nocy chcemy, aby pierwsze skrzypce grały gwiazdy tego wieczoru, czyli Perseidy – mówi Przemysław Plisz, rzecznik prasowy Stadionu Śląskiego. – Bardzo się cieszymy, że Planetarium Śląskie podeszło do naszego pomysłu z ogromnym entuzjazmem. Myślę, że trudno byłoby nam znaleźć lepszych ekspertów i osoby, które z prawdziwą pasją i zaangażowaniem opowiedzą wszystkim obecnym, co tak naprawdę można dostrzec na nocnym niebie – dodaje.

„Noc Perseidów” to wydarzenie, które organizowaliśmy od wielu lat w pobliżu budynku Planetarium, a od momentu rozpoczęcia przebudowy naszej placówki na Dużej Polanie w Parku Śląskim. W tym roku łączymy siły ze Stadionem, by wspólnie podziwiać Noc Perseidów - mówi Jarosław Juszkiewicz z Planetarium Śląskiego.

Wyjątkowa prelekcja Damiana Jabłeki wzbogacona zostanie wykorzystaniem laserowego celownika. Klimatu całości doda gościnny występ katowickiego zespołu „Albo i nie”. W razie niepogody organizatorzy przewidują przeniesienie wydarzenia w inne miejsce na terenie Stadionu Śląskiego.

Tauron Silesia Beach to wyjątkowa, plażowa strefa zorganizowana na terenie Stadionu Śląskiego. Na co dzień na jej terenie dostępne jest bezpłatnie boisko do siatkówki plażowej, a wszyscy chętni mogą zrelaksować się na leżakach przy najlepszej muzyce Radia Eska. Weekendy to natomiast specjalnie przygotowane atrakcje, m.in. występy DJów, strefa gastronomiczna, kino plenerowe oraz koncerty w ramach cyklu Muzyczny Kocioł. Więcej informacji o Tauron Silesia Beach można znaleźć na stronie silesiabeach.pl oraz na stadionslaski.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Stadion ŚląskiTauron Silesia Beachplażaplanetariumgwiazdyastronomia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

Werwa Sport