AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zmiany w Clearexie. Krzyśka grającym trenerem

Sport

Mirosław Miozga nie jest już trenerem Clearexu Chorzów. Klub poinformował o rezygnacji szkoleniowca. Jego miejsce zajmie Rafał Krzyśka – jeden z bramkarzy chorzowskiej drużyny.

Miozga objął zespół Clearexu w lutym 2017 roku. Niespełna trzy miesiące później zespół zdobył Puchar Polski. Dodatkowo w sezonie 2018/2019 drużyna zajęła 3. miejsce w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Miozga nie opuszcza jednak klubu definitywnie. Pozostaje on bowiem członkiem zarządu, a dodatkowo ma zostać wdrożony w szkolenie grup młodzieżowych.

- Coś się wypaliło, skończyło. To nie była oczywiście łatwa decyzja, tyle lat jestem przecież związany z Clearexem, ale doszedłem do wniosku, że coś trzeba zmienić. Pewne rzeczy nam się w  grze ciągle nie udawały – czytamy komentarz Miozgi na oficjalnej stronie klubu.

Nowym sternikiem Clearexu został ogłoszony Rafał Krzyśka, pierwszy bramkarz zespołu. Krzyśka podczas kariery zawodniczej zbierał doświadczenie w polskich klubach, a także zagranicznych. Warto wspomnieć, że do Chorzowa trafił z VFL 05 Hohenstein-Ernstthal.

- Czuję dreszczyk emocji i nadal duże zaskoczenie, bo wszystko potoczyło się bardzo szybko. Mam swój pomysł na grę Clearexu, rozmawiałem z chłopakami i on im odpowiada. Teraz trzeba się jak najlepiej przygotować do pierwszego meczu półfinałowego Pucharu Polski – mówi Krzyśka na łamach strony internetowej Clearexu.

 Świeżo upieczony szkoleniowiec nie odwiesza butów na kołek – będzie grającym trenerem.

- Nie będę miał problemu z tym, żeby siebie posadzić na ławce rezerwowych. Mamy w kadrze jeszcze dwóch bardzo dobrych golkiperów i o tym, kto zagra, zadecyduje dyspozycja podczas treningów. Jestem doświadczonym zawodnikiem, a poza tym – koledzy z drużyny też widzą, kto jak się prezentuje podczas zajęć. Bo to dobro zespołu jest najważniejsze. To on ma wygrywać – zapowiada nowy trener.

Sztab szkoleniowy Krzyśki będzie złożony z Wojciecha Dobrzyńskiego oraz Szymona Łuszczaka, dodatkowo w dalszym ciągu za przygotowanie motoryczne będzie odpowiadać Sebastian Blicharz.

- To bardzo mocny sztab współpracowników, a dla mnie podpowiadanie  drużynie z bramki nie będzie stanowiło żadnego problemu. Czasu do najbliższych spotkań jest mało, ale każdy trening przepracujemy maksymalnie – podsumował szkoleniowiec.

fot.: Clearex Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Clearex ChorzówfutsalFutsal EkstraklasaMirosław MiozgaRafał Krzyśkatrenerzmianazawodnicyklub

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława

Werwa Sport