AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

O bezpieczeństwie na skateparkach

Na Sygnale

Profilaktycy Śląskiej Komendy Wojewódzkiej wraz z samorządami zainicjowali kampanię społeczną pod nazwą "Bezpieczny skatepark & pumptrack". Udział w niej wzięli policjanci z ponad 30 miast naszego województwa. W zabawie nie mogło też zabraknąć chorzowskich stróżów prawa, którzy wczoraj w skateparku spotkali się z młodzieżą.

Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa śląskiego, z udziałem lokalnej policji i samorządów przeprowadzone zostały zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych. Do projektu przyłączyli się również policjanci chorzowskiego garnizonu. Wczoraj na skateparku przy sztygarce wspólnie z przedstawicielami chorzowskiego magistratu i GOP BMX School zorganizowali spotkanie z młodzieżą. Podczas spotkania przedstawiciel szkoły mówił o bezpieczeństwie na skateparkach, oraz jak właściwie przygotować i wyposażyć niezbędny sprzęt. Przypomniał, jak ważne jest używanie kasków oraz elementów ochronnych. Mundurowi zwracali uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali drobne upominki i odblaski.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


skateparkpumptrackprofilaktykabezpieczeństwodzieci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława

Werwa Sport