REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Nic dwa razy się nie zdarza

Na Sygnale

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard. Ponownie odwiedzili zamknięty wcześniej salon gier. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem kolejnych 3 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci z chorzowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul 16 lipca ponownie uruchomiono automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do punktu, w którym odbywały się gry hazardowe. Stróże prawa znaleźli wewnątrz 3 aktywne urządzenia. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Należy przypomnieć, że około 2 miesiące temu w tym samym punkcie zabezpieczono inne 4 maszyny hazardowe. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier, a właściciel punktu musi liczyć się z bardzo surowymi konsekwencjami.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjasalon gierzatrzymanieautomaty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana