REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Rowerem bezpiecznie do Parku Śląskiego

Miasto

W ramach akcji "Bezpieczny rower", chorzowscy policjanci wzięli udział w evencie profilaktycznym. Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich użytkowników jednośladów i powstało - jak przekonują mundurowi - by każda wakacyjna podróż była radosnym i bezpiecznym wspomnieniem.

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów.

Akcja profilaktyczna została przeprowadzona w bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego, gdzie miłośników jednośladów jest najwięcej. Policjanci przypominali rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zwracali uwagę na zmiany w przepisach ruchu drogowego. Dodatkowo funkcjonariusze z chorzowskiej "drogówki" przypominali wszystkim, jak ważne jest prawidłowe postępowanie w celu przeciwdziałania pandemii wirusa  COVID-19.

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policjaChorzówPark Śląskiakcja profilaktycznaBezpieczny rower

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana