AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

W krainie wygasłych wulkanów

Rozrywka

A gdyby tak z pomocą XIX-wiecznych opisów podróżników móc przenieść się do Królewskiej Huty buchającej ogniem wydobywającym się z wnętrza ziemi? Będzie to możliwe jutro na chorzowskim rynku, podczas gry miejskiej organizowanej w ramach akcji "Ruszmy na rynek". Spóźnialskie drużyny jeszcze jutro będą miały szansę się zarejestrować.

Jutro w samym centrum Chorzowa odbędzie się akcja "Ruszmy na rynek", a w ramach niej m.in. gra miejska organizowana pod nazwą "Chorzów. W krainie wygasłych wulkanów". Jeśli chcesz wziąć w niej udział, ale jeszcze nie zarejestrowałeś swojej drużyny, to nic straconego! Jak poinformowało Muzeum Hutnictwa, będzie to możliwe jeszcze jutro.

Uczestnicy zabawy, z pomocą XIX-wiecznych opisów podróżników, przeniosą się do Królewskiej Huty buchającej ogniem wydobywającym się z wnętrza ziemi. Odkryją miasto fantastyczne i dziwne, krainę wulkanów, kuźnię wielu talentów w dziedzinie wynalazczości, sportu, nauki i kultury. - W przekazach ówczesnych literatów Królewska Huta to życiodajne morze ognia buchające żarem piekielnym, dom apokaliptycznych potworów, które ujarzmić potrafili jedynie wielcy tego miasta. To właśnie ich historie staną się inspiracją do odkrywania historii na nowo. Co z dawnego blasku płonącego miasta odnaleźć możemy w dzisiejszym Chorzowie? Przekonajcie się sami - zachęcają organizatorzy.

Punkt rejestracji uczestników zostanie zlokalizowany na chorzowskim rynku. Tam też o godz. 11:00 rozpocznie się gra, która ma potrwać do godz. 14:00.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Chorzów. W krainie wygasłych wulkanówgra miejskaRuszmy na rynek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana