AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Wakacyjnie w Grajfce

Rozrywka

Trwają wakacje, więc pracownicy Grajfki postanowili, że w każdy czwartek będą zapraszać dzieci do kina. Mali widzowie od kilku tygodni oglądają filmy animowane i aktywnie spędzą czas podczas tematycznie związanych z nimi warsztatów.

Co jeszcze czeka na dzieciaki w Kinie Grajfka? Poniżej prezentujemy harmonogram projekcji:

23 lipca 2020 godz. 10:00
Robinson Crusoe” reż. Vincent Kesteloot, Ben Stassen, Belgia, Francja, 2016
animowany

Zobacz zwiastun:

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoło niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

Po filmie spotkanie z książką

Bilet w cenie 20 zł
Kup bilet

30 lipca 2020 godz. 10:00
Manu.Bądź sobą!” reż. Christian Haas, Niemcy, 2019
animowany

Zobacz zwiastun:

Jerzyk Manu dorasta w kochającej rodzinie mew, wierząc, że on również jest mewą. Przy nauce latania i nurkowania stopniowo przekonuje się jednak, że należy do zupełnie innego gatunku ptaków… Odrzucony przez mewie stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu swojej prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka sympatyczne rodzeństwo jerzyków i zabawnego indyka, który marzy o lataniu. Wkrótce wszystkie ptasie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoło gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Jak się okaże, w różnorodności tkwi wielka siła.

Po filmie warsztaty plastyczne
Bilet w cenie 20 zł
Kup bilet

Źródło: Kino Grajfka

Tomasz Breguła

Udostępnij:


wakacjelatoseanse dla dziecikinoChorzówGrajfka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana