REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców

Na Sygnale

Tylko w czasie w czasie minionego weekendu chorzowscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich przewoził swoją 7-letnią córkę i odpowie za narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.   

Tylko w miniony weekend  chorzowscy policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierujących. Szczególnie nieodpowiedzialnym okazał się 30-latek, który nie dbając o bezpieczeństwo swojej córki, wsiadł za kierownicę swojego samochodu, mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i spowodował kolizję. Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ale również za narażenie 7-latki na niebezpieczeństwo utraty życia, lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci chorzowskiej "drogówki" cyklicznie działają na drogach miasta w ramach akcji „Trzeźwość”. Celem przeprowadzanych kontroli jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze dokonują pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą alkomatu, eliminując z chorzowskich dróg zagrożenie jakie stwarzają nieodpowiedzialni kierowcy pojazdów. Przeprowadzane systematycznie działania mają również na celu zmniejszenie liczby wypadków i kolizji, powstałych na skutek prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu lub stanie nietrzeźwości

- Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce policji, lub zupełnie anonimowo i nieodpłatnie skorzystać z alkomatu umieszczonego w miejscu ogólnodostępnym w Komisariacie Policji II w Chorzowie przy ul Moniuszki - przypominają chorzowscy policjanci.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


alkoholkierowcyChorzówzatrzymaniapolicja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Hilarii, Juliana, Lecha