REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Ruszyły wzmożone kontrole kierowców autobusów

Na Sygnale

W ostatnim czasie doszło do kilku groźnych wypadków drogowych z udziałem autobusów, w tym także autobusów komunikacji publicznej. Jak przekonują mundurowi, nadal spotkać można kierowców, którzy lekceważą elementarne zasady bezpieczeństwa. Kontrole pojazdów, w tym autobusów są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego, jednak w reakcji na ostatnie zdarzenia, rozpoczęto dodatkowe wzmożone kontrole kierowców autobusów.

Policjanci w całej Polsce sprawdzają zarówno stan trzeźwości jak i stan psychofizyczny kierowców autobusów, w tym zwłaszcza komunikacji miejskiej. W celu zminimalizowania utrudnień dla pasażerów, zintensyfikowane badania prowadzone są przede wszystkim wobec kierowców rozpoczynających pracę, jak i powracających do zajezdni. Kierowcy są także kontrolowani w czasie postojów na pętlach. Podczas kontroli sprawdzany jest także stan techniczny autobusu i jego wyposażenie oraz uprawnienia kierującego.

- Apelujemy do osób korzystających ze środków transportu publicznego, aby w przypadku podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, jego zachowania budzą nasze wątpliwości lub stwarzają zagrożenie na drodze, by niezwłocznie poinformować o tym policję dzwoniąc pod numer 112 - czytamy w policyjnym komunikacie.

Wakacje to szczególny okres, w którym ruchu autokarów nasila się w związku z wyjazdami/powrotami podróżnych do miejsc letniego wypoczynku. Policjanci przypominają, że w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu. Podstawowe informacje na temat autobusu, w tym dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC, można sprawdzić na stronie BezpiecznyAutobus.gov.pl.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


autobusykontrolepolicjaChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Hilarii, Juliana, Lecha