REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Policjanci spotkali się z półkolonistami

Na Sygnale

Chorzowscy mundurowi cały czas dbają o to, aby tegoroczne wakacje były bezpieczne dla mieszkańców. Dla najmłodszych prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w Uniwersytecie Rozwoju.

W trakcie spotkania policjanci z chorzowskiej komendy poruszali tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, mówili jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Mundurowi przypomnieli najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku, oraz trakcie różnego rodzaju wycieczek w górach lub w lesie. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc.

Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" skierowanej zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą. Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „FILMOWY przeWODNIK”.  Wszystkim dzieciom policjanci życzyli bezpiecznego i radosnego wakacyjnego wypoczynku.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policjaKreci mnie bezpieczeństwo… nad wodąChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana