REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

W Parku Śląskim zainaugurowano kampanię #WybieramŚląskie

Miasto

W Parku Śląskim zainaugurowano ogólnopolską kampanię #WybieramŚląskie, której patronuje samorząd województwa śląskiego na czele z marszałkiem Jakubem Chełstowskim. Celem akcji jest dotarcie z turystyczną ofertą do wszystkich Polaków i pokazanie niepowtarzalnych walorów naszego regionu.

W konferencji prasowej, która odbyła się w środę w Parku Śląskim na stacji Kolejki „Elka” uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski i Łukasz Golec z Golec UOrkiestra, który razem z bratem Pawłem są jednymi z ambasadorów kampanii #Wybieram Śląskie.

- Mamy świetnie przygotowane kurorty: Ustroń, Wisłę, Żywiecczyznę, Śląsk Cieszyński, Jurę Krakowsko-Częstochowską, nieodkrytą jeszcze w mojej ocenie krainę Górnej Odry i oczywiście centralną część województwa, w której znajduje się Szlak Zabytków Techniki, tych lokalizacji, które warto odwiedzić jest bardzo dużo – mówił marszałek Jakub Chełstowski. – Śląsk jest piękny, różnorodny, a mieszkańcy są gościnni. Wybierzcie Śląskie – zapraszał marszałek.

Jak sam zauważył, miejsce dzisiejszego spotkania nie było przypadkowe. Marszałek Chełstowski zaznaczył, że Park Śląski to zielone płuca regionu. Dlatego też to miejsce każdy turysta wybierający się na Śląsk, powinien koniecznie odwiedzić. Ponad 500 hektarów zieleni, alejek spacerowych, biegowych, ścieżek rowerowych, a do tego najdłuższa kolejka nizinna w Polsce, chorzowskie zoo, Śląskie Wesołe Miasteczko, Skansen i wiele innych atrakcji.

Znane postacie w kampanii

Wśród ambasadorów kampanii #WybieramŚląskie oprócz braci Golców są też m.in. były minister sportu Witold Bańka, czy znany w całym kraju kucharz Remigiusz Rączka. W ramach kampanii powstało kilka spotów, w których znane postacie ze Śląska, w tym wyżej wymienieni, zachęcają do odwiedzenia naszego regionu.

- Nas, braci Golców nie trzeba było dwa razy namawiać, żebyśmy wzięli udział w tej kampanii, całym sercem wspieramy tę inicjatywę – stwierdził Łukasz Golec. – Góry są piękne o każdej porze roku. Trzeba zasmakować w tej kulturze, zobaczyć, jak górale są serdeczni i gościnni. Zachęcam do odwiedzania Żywiecczyzny i całego Śląska – dodał.

Programy wsparcia

Marszałek Jakub Chełstowski odniósł się do sytuacji związanej z pandemią, przez którą branża turystyczna na całym świecie, a więc także na Śląsku mocno ucierpiała w ostatnim czasie. Podkreślił, że Zarząd Województwa Śląskiego i Sejmik Śląski podjął szereg działań, aby wesprzeć tę gałąź gospodarki, m.in. realizują Śląski Pakiet dla Turystyki czy Śląski Pakiet dla Gospodarki. Pierwszy z programów, na który samorząd województwa przeznaczył 3,5 miliona zł, obejmuje m.in. wsparcie finansowe dla organizatorów wydarzeń o charakterze turystycznym na terenie Śląska, wsparcie na zorganizowaną turystykę dla dzieci i młodzieży czy dotacje na rozwój infrastruktury turystycznej w regionie.

Drugi z programów zasilono pulą 1,4 miliarda zł. Jego założeniem jest wspieranie przedsiębiorców, w dużej mierze tych działających w branży turystycznej.

Jest bezpiecznie

- Naszym celem jest odbudowanie potencjału turystycznego Śląska – mówił marszałek Jakub Chełstowski. – Kampania #WybieramŚląskie ma też pokazać Polakom, że wbrew krzywdzącym nas informacjom, które pojawiały się w niektórych mediach, Śląsk jest bezpieczny. Jeśli chodzi o Śląsk, to jesteśmy najbardziej przebadanym regionem w skali kraju pod względem COVID19. Nasze rozmowy z władzami Czech uświadomiły im, że zamknięcie granicy dla naszych mieszkańców było pochopnym posunięciem – zaznaczył.

Dowodem na to jest chociażby to, że od środy 1 lipca wznowiono połączenia kolejowe do czeskiego Bohumina. Obsługują je Koleje Śląskie. - Sytuacja na Śląsku jest stabilna. Turyści nie mają powodów do niepokoju – zaznacza marszałek Jakub Chełstowski.

Na koniec podziękował ambasadorom kampanii #WybieramŚląskie a także Śląskiej Organizacji Turystycznej, która – jak wynika z twardych danych – jest najprężniej działającą tego typu jednostką w kraju.


Źródło: Park Śląski/Przemysław Malisz

fot. PM, Rafał Zduńczyk

Tomasz Breguła

Udostępnij:


#WybieramŚląskieakcjainauguracjabracia GolecPark Śląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Hilarii, Juliana, Lecha