Legendia;Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia;Śląskie Wesołe Miasteczko

ul. Plac Atrakcji 1, 41-501 Chorzów 666 031 196 info@legendia.pl http://www.legendia.pl
Udostępnij:  

Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy polski lunapark, w którym zabawa trwa od ponad 57 lat. Znajduje się na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic. Zapraszamy do podróży w czasie, aby poznać naszą historię.

Budowa Wesołego Miasteczka ruszyła w 1956 roku. Na 39 hektarach miało powstać centrum rozrywki dla mieszkańców regionu. Pierwszy etap prac zakończył się we wrześniu 1959 roku, wtedy też lunapark odwiedzili pierwsi goście.

W 1960 roku działały już 63 urządzenia, a zainteresowanie nowym miejscem było ogromne. W dni powszednie lunapark odwiedzało średnio sześć tysięcy osób, w święta około pięćdziesiąt tysięcy. Jeden z rekordów padł we wrześniu 1966 roku w czasie Święta Trybuny Robotniczej, kiedy w Wesołym Miasteczku bawiło się 80 tys. osób. Na Śląsk przyjeżdżali ludzie z całego kraju, aby zakosztować rozrywki w pierwszym lunaparku w Polsce.

Największą karuzelą, która działa od początku istnienia Wesołego Miasteczka są Samoloty Duże. Zawieszone na 45-metrowej wieży latają z prędkością dochodzącą do 55 km/h, a podniebny lot trwa ok. 5 minut.

Dorośli i młodzież chętnie korzystali z pływającej kawiarni „Arizona”, oferującą aromatyczna kawę i niezwykły nastrój. Dziś wielu wspomina, że właśnie tam spotkali swoich przyszłych współmałżonków. W kawiarni odbywały się regularnie dancingi, które ułatwiały zawieranie znajomości przyjeżdżającym do pracy na Śląsk. Kawiarnia przestała pływać pod koniec lat 80.

W 1985 roku do lunaparku przyjechał Diabelski Młyn (dziś Gwiazda Duża). Nasi goście dostali możliwość oglądania panoramy Śląska z gondoli nowej atrakcji. Do dziś jest to jeden z najlepszych punktów widokowych w okolicy. Gwiazda Duża liczy 40 metrów wysokości, została pięknie podświetlona w 2011 roku, a do jej iluminacji wykorzystano aż 405 metrów pasków ledowych.

Do marca 2015 lunaparkiem zarządzał Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. W 2007 roku rozpoczęły się widoczne zmiany. Do Wesołego Miasteczka przyjechał pierwszy w Polsce rollercoaster o wysokości 21 metrów z podwójna pętlą.W 2014 roku zakupiono karuzele od duńskiego lunaparku Sommerland Syd.

Obecnie spółka Tatry Mountain Resorts posiada 75% udziałów Śląskiego Wesołego Miasteczka i zarządza nim od maja 2015 roku. Spółka Tatry Mountain Resort zobowiązała się zainwestować 120 mln złotych ( 30 mln EUR) w ciągu następnych pięciu lat. W 2016 roku została oddana pierwsza ze stref tematyczna Magical Mountains z nową atrakcją Diamond River, tematyzowaną na kopalnie diamentów, nad którą czuwa legedarny Skarbnik. Sezon 2017 przyniósł mnóstwo zmian. Park zyskał kolejne strefy tematyczne: Magical Villege, Valley of Dreams i Magical Forest. Kultowe atrakcje zyskały nowy wygląd, a hitem sezonu będzie otwarty z początkiem lipca Lech Coaster- największa tego typu atrakcja w Europie Środkowo- Wschodniej. Na kolejny rok przewidziane są kolejne inwestycję w nowe atrakcję, a także budowa nowej strefy Adventure Valley.

Z wesołego miasteczka utworzony został park tematyczny na europejskim poziomie. Głównym przesłaniem jest jest nie tylko dobra zabawa ale także istotny jest wątek edukacyjny związany z pięknym dziedzictwem kulturowym jakim są legendy, baśnie i opowiadania.

Aktualnie w naszej ofercie znajdziecie Państwo aż 41 atrakcji

Electric Ring
Scary Toys Factory
Air Balloons
Sailor Academy
Magical Lake Taxi
Magical Lake Expedition
Magical Postal Service
Carousel of Love
Disco Cars
Circus Tea Cups
Circus Train
Cyclodrome
Circus Hoppala
Royal Ballroom
Wonder Garden
Tea Cups
Sweet Dreams
Fish 'n' wish
Game room
Music Box
Air Castle
Dream Flight Airlines
Phoenix
Dream Hunters Society
Legendia Flower
Dragon Riders
Dragon Temple
Diamond River
Giant Water Pump
Dragon Wrestling Tournament
Trampoliny
Skoternia Kids
Rollercoaster Tornado
Helikopterki
Apollo
Sky Flyer
Super Ześlizg
Mała Gwiazda
Rura Park
Lech Coaster
Krzywe Lustra

Kilka słów o Lech Coasterze

Największy rollercoaster w Europie Środkowo-Wschodniej zaprasza na niezapomnianą przejażdżkę!

Prędkość max: 95 km/h,

Wysokość: 40m,

Długość toru: 908m,

Czas przejazdu: 104 sek

Inwersje: 4

Podejmij wyzwanie!

Godziny otwarcia

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela