Komplet zawodników, rekordowa pula nagród i niespodzianka dla snowboardzistów

Sport

Już tylko kilka dni dzieli nas od Otwartych Zawodów w w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów. To będą kolejne rekordowe zawody. Mimo zwiększenia liczby zawodników ze 120 do 150, zapisy zakończyły się w rekordowo krótkim czasie – pięciu dni. Pula nagród przekroczyła sumę 13 tys. zł. Na kolejne rekordy liczymy już w sobotę.

REKLAMA

Dobrym wynikom i miłej zabawie pomoże kilka informacji. Zawody podobnie jak w poprzednich latach odbywają się w ośrodku narciarskim „Złoty Groń” w Istebnej. Osoby, które korzystają z transportu autobusem, zapraszamy na zbiórkę o godz. 7:15 w sobotę na parkingu przed halą sportową MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie.

Zawodnicy, którzy dotrą już na miejsce w pierwszej kolejności powinni zgłosić się do biura zawodów. Tak jak rok temu będzie to namiot ustawiony przy kasie ośrodka narciarskiego. Będą w nim wydawane numery startowe oraz kupony na posiłek. W biurze można również zgłosić drużynę do rywalizacji rodzinnej. Okazanie numeru startowego w kasie uprawnia do otrzymania 20 proc. rabatu na karnety czasowe i punktowe.

Źródło: MORiS

Rywalizacja rozpocznie się o godz. 11:00. Udział w zawodach polega na dwukrotnym pokonaniu trasy slalomu giganta. Niestawienie się na starcie powoduje dyskwalifikację zawodnika. Starty odbywają się zgodnie z numeracją zawodników. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony snowboardzistów, zjazdy zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach - Open Kobiet i Open Mężczyzn.

- W trakcie zawodów zapraszamy również do naszego miasteczka u podnóża stoku. Tam będzie można się posilić i oddać numer startowy po zakończeniu zawodów. W miasteczku odbędzie się dekoracja zwycięzców. Warto będzie poczekać niezależnie od wyniku sportowego – mamy kilka niespodzianek – zdradzają organizatorzy.

Admin Admin

Udostępnij:


Złoty GrońIstebnaPuchar Prezydenta ChorzowazawodystoknarciarstwosnowboardAndrzej KotalaMORiSMiejski Ośrodek Rekreacji i Sportu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Emila, Neleny, Romy