Masz problem z marihuaną lub haszyszem?

Miasto

Górnośląskie Stowarzyszenie "Wspólnota" rusza z bezpłatnym programem terapeutycznym skierowanym do osób, które chcą ograniczyć lub zaprzestać używania konopi. Ruszyły zapisy dla chętnych do wzięcia udziału w projekcie.

REKLAMA

Celem projektu jest ograniczenie używania konopi lub zaprzestanie ich używania wśród osób chętnych do zmiany wzorca używania. Program skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia używających przetworów konopi w sposób problemowy oraz rodzin i bliskich osób używających. Program pt. CANDIS obejmuje 11 indywidualnych sesji terapeutycznych, w tym jedna poświęcona szczegółowym określeniem historii używania i określenie aktualnych wzorców.

Zajęcia koncentrują się na budowaniu motywacji do zmiany zachowania oraz wzmacnianiu kompetencji i umiejętności przydatnych w utrwalaniu pożądanych zachowań. Interesującym założeniem programu jest fakt indywidualnego ustalania celów terapii przez pacjenta i terapeutę. Akceptowalnym celem jest zatem zarówno abstynencja, jak i ograniczenie używania marihuany czy innych przetworów konopi – informuje Górnośląskie Stowarzyszenie "Wspólnota" .

Osoby różnią się zarówno motywami sięgania po substancje psychoaktywne, jak również podatnością na oddziaływania a także momentem w którym decydują się na zmianę i podjęcie terapii. Dlatego sesje terapeutyczne będą dobierane w sposób indywidualny. Dla każdej osoby przewidziano 6 miesięczny cykl, obejmujący 24 spotkania.

- Marihuana czy haszysz w bardzo dużych dawkach może wywoływać trwałą psychozę. U niektórych osób regularnie palących marihuanę można zaobserwować występowanie zaburzeń lękowych, koszmarów sennych oraz stanu depresyjnego, spotęgowanego obniżonym nastrojem, brakiem motywacji do działania, poczuciem bezradności i nikłą koncentracją na realizacji różnych celów w życiu – zaznaczają terapeuci.

Długoletnie używanie marihuany może być także przyczyną labilności emocjonalnej oraz anhedonii (spłycenia emocjonalnego). W niektórych przypadkach zmiany w funkcjonowaniu psychicznym wymagają konsultacji psychiatrycznej oraz podjęcia farmakoterapii. Powyższe zmiany w funkcjonowaniu psychicznym dotyczą także osób bliskich użytkowników konopi stąd konieczność konsultacji również tych osób.

Program realizowany jest przez Górnośląskie stowarzyszenie "Wspólnota" i jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Zainteresowani mogą umówić się na spotkanie dzwoniąc pod nr tel.: 576 704 519.

Admin Admin

Udostępnij:


Górnośląskie Stowarzyszenie "Wspólnota"bezpłatny program terapeutycznymarihuanahaszyszkonopienadużywanieograniczenieChorzówterapiabezpłatnezgłoszenia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Emila, Neleny, Romy