Dzielnicowy radzi jak spędzić bezpiecznie ferie

Na Sygnale

W poniedziałek dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Chorzowie przeprowadzili prelekcje na temat bezpiecznego wypoczynku w trakcie ferii zimowych. Spotkanie odbyło się w klubie „Pokolenie” w Chorzowie przy ul. Młodzieżowej. Policjanci przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dzielnicowi kontynuują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą poświęcony bezpieczeństwu w czasie wolnych od zajęć szkolnych. Tym razem Policjanci rozmawiali z dziećmi spędzającymi ferie w ramach zorganizowanego wypoczynku w chorzowskim klubie „Pokolenie”. Funkcjonariusze tłumaczyli jakie zachowania szczególnie zimą mogą być groźne dla zdrowia czy nawet życia. Przypominali dzieciom dobre rady na zimowe eskapady:

- Wychodząc z domu ubierz się ciepło. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Pamiętaj o odblaskach będziesz lepiej widoczny na drodze. Na łyżwach jeździj tylko na lodowisku. Wchodzenie na zamarznięte rzeki czy stawy jest bardzo niebezpieczne.

- Na sankach zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów. Pamiętaj, że przywiązywanie sanek do samochodu jest zabronione.

- Uważaj by w trakcie zabawy śnieżkami nie wyrządzić komuś krzywdy. Kulki ze zlodowaciałego lodu i kamieni są zabronione.

- Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami, ani ich nie strącaj.

- Na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc.

- Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym. Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.

- Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.

- Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.

- Gdy zobaczysz leżącą na mrozie osobę zadzwoń pod numer 112.

W trakcie zajęć dzielnicowi poruszyli także tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem w górach i na nartach, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Admin Admin

Udostępnij:


Komenda Miejska PolicjiChorzówna sygnaleferiedzieciprelekcja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Emila, Neleny, Romy