Bezpieczny pieszy i... 36 mandatów

Na Sygnale

Wczoraj na terenie Chorzowa trwały policyjne działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z ich udziałem.

REKLAMA

Wczoraj, chorzowscy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z ich udziałem.

"Bezpieczeństwo pieszych jest jednym z priorytetów pracy chorzowskiej policji. Podejmujemy szereg przedsięwzięć w celu ograniczenia liczby zdarzeń z udziałem pieszych, prowadzimy projekty profilaktyczne ukierunkowane na podnoszenie świadomości zagrożeń wśród pieszych, namawiamy do noszenia elementów odblaskowych, inicjujemy także działania zmierzające do poprawy infrastruktury drogowej m.in. w rejonie przejść dla pieszych" – mówi podinsp. Robert Łuszcz, Komendant Miejski Policji w Chorzowie.

Wczorajsze działania prowadzone były przez mundurowych w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. W akcji uczestniczyły 4 patrole ruchu drogowego. Policjanci bezwzględnie reagowali na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, w szczególności wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierujących wobec pieszych. Za popełniane wykroczenia w ruchu drogowym mundurowi nałożyli 36 mandatów. Do najczęstszych przewinień należało nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu, parkowanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Admin Admin

Udostępnij:


PolicjaChorzówBezpieczny pieszymandatywykroczenia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Emila, Neleny, Romy