Za mandat zapłacisz... kartą!

Na Sygnale

Do chorzowskiej komendy trafiły terminale płatnicze, które umożliwią kierowcom zatrzymanym za nieprzepisową jazdę, natychmiastowe uregulowanie należności za popełnione wykroczenie. Skorzystać z tej opcji będą mogły również osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce i nie posiadają przy sobie polskiej waluty.

REKLAMA

Płacenie mandatów to przykry obowiązek. Jeśli już jednak musimy to zrobić, najlepiej mieć to szybko z głowy. To umożliwią właśnie terminale płatnicze, w które wyposażeni zostaną chorzowscy policjanci. Ukarany mandatem, dzięki wykorzystaniu karty płatniczej lub aplikacji w telefonie (blik lub system płatności zbliżeniowej dostępny na telefony komórkowe) w łatwy i szybki sposób, na miejscu i bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat, uiści grzywnę natychmiast po jej nałożeniu przez mundurowych.

Używanie terminali płatniczych przez policję umożliwiło rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Funkcjonariusze ruchu drogowego w Chorzowie otrzymali 7 takich urządzeń. Zostanie w nie wyposażony każdy patrol dbający o bezpieczeństwo na drodze. - Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. W przypadku tej formy płatności osoba ukarana mandatem nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych opłat za przelew – informuje asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej komendy policji.

Na chwilę obecną sposób opłacenie wcześniejszych mandatów za pośrednictwem terminala nie będzie możliwe.

Admin Admin

Udostępnij:


terminale płatniczeprogram pilotażowypolicjaChorzówmandatypłatność kartą

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Emila, Neleny, Romy