REKLAMA

Leżanki dla rodziców na chorzowskim oddziale niemowlęcym

Miasto

Na zmodernizowanym Oddziale Niemowlęcym i Patologii Noworodka SPZOZ Zespołu Szpitali Miejskich pojawiły się leżanki dla rodziców. W Chorzowie powstała czwarta w województwie Śląskim EMOstrefa, czyli miejsce przyjazne małym pacjentom i ich opiekunom.

Program ma na celu wspieranie rodzicielstwa bliskości, czyli budowania silnej więzi między dzieckiem, a rodzicem. - Na naszym oddziale mamy już rozkładane łóżka dla rodziców, ale zależy nam na stałym podnoszeniu komfortu pobytu. Dlatego sami postanowiliśmy zgłosić się do akcji EMOstrefy i otrzymaliśmy wsparcie w postaci leżanek, za które dziękujemy – wyjaśnia dr n. med. Regina Ulfig-Maślanka, koordynator Oddziału Niemowlęcego i Patologii Noworodka.


W listopadzie na chorzowskim oddziale zakończyła się kompleksowa modernizacja– Sale są jedno lub dwuosobowe, co podnosi komfort pacjentów. Nie zapomniano także o rodzicach, chcących czuwać nad swoimi pociechami, dla których także przygotowano miejsce do spania na oddziale – opowiada dr n. med. Regina Ulfig-Maślanka, ordynator oddziału. Modernizacja objęła między innymi sale łóżkowe oraz węzły sanitarne, wymieniono instalacje, dostosowując je do obecnych wymogów technicznych i prawnych, a także wydzielono trzy części oddziału z odrębnymi wejściami z zewnątrz i śluzami pomiędzy. W każdej części znajduje się punkt pielęgniarski. – Oddział wyremontowano i wyposażono wspólnym wysiłkiem miasta i szpitala – mówi Anna Knysok, dyrektor SPZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Koszt inwestycji ogółem wyniósł 1,8 miliona złotych, z czego prawie połowę – 800 tysięcy złotych – przekazał Urząd Miasta.

Dotując tę inwestycję kontynuujemy naszą politykę dotyczącą opieki zdrowotnej. Chcemy, by wszystkie nasze obiekty szpitalne były nowoczesne i jak najlepiej przystosowane do potrzeb pacjentów i ich rodzin – dodaje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

 

Źródło: UM Chorzów

Admin Admin

Udostępnij:


leżanki dla rodzicówChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bolka, Cezaryny, Marioli