REKLAMA

Musical schodzi z afisza Teatru Rozrywki. Po 10 latach

Rozrywka

Musical "Jekyll & Hyde", który był wystawiany na deskach Teatru Rozrywki przez dziesięć lat, znika z afisza chorzowskiego teatru. Jaki jest powód usunięcia z repertuaru tego cieszącego się ogromną popularnością spektaklu? 

Jekyll & Hyde jest niewątpliwie jednym z najciekawszych musicali końca XX wieku. Jego partytura pełna jest mrocznych i niepokojących brzmień, co zdecydowanie wyróżnia go spośród wielu innych. Światowa prapremiera musicalu miała miejsce w Alley Theatre w Houston (USA), 24 maja 1990 roku. Na Broadwayu zadebiutował w 1997 r., a gdy po czterech latach schodził z afisza nowojorskiego Plymouth Theatre, był już najdłużej granym spektaklem tego teatru (1 tys. 543 przedstawienia). Spektakl otrzymał kilka nominacji do Tony Award.

W roku premiery spektaklu w Teatrze Rozrywki, otrzymał on Złotą Maskę w kategorii „Przedstawienie roku”. Statuetkę przyznawaną przez przedstawicieli mediów województwa śląskiego otrzymała wówczas również Wioletty Białk. W tym przypadku za odegranie roli Lucy Harris. Jekyll & Hyde był wystawiany w ramach specjalnej umowy z Music Theatre International (MTI). Niestety 3 grudnia spektakl został zagrany w Chorzowie po raz ostatni. Powód? Wygasająca licencja.

- Musical Jekyll & Hyde cieszył się olbrzymią popularnością wśród naszych widzów. Jedynym powodem zdjęcia go z afisza jest wygasająca licencja – mówi Grzegorz Kozioł z wydziału promocji Teatru Rozrywki. To, że spektakl wróci na deski teatru jest bardzo mało prawdopodobne. - Niczego nie można być pewnym na 100 proc., ale na ten moment niestety nic nie wskazuje na to, że mogłoby do tego dojść – dodaje Grzegorz Kozioł. Widzom pozostaje więc zadowolić się innymi musicalami Teatru Rozrywki. A tych w jego repertuarze nie brakuje.

Chorzowski teatr za pośrednictwem Facebooka podzielił się z widzami fotorelacją z ostatniego przedstawienia, które odbyło się 3 grudnia.

- Dziękujemy za gorące owacje, które kończyły trzy ostatnie przedstawienia Jekyll & Hyde. Dokładnie dziesięć lat po premierze pożegnaliśmy mroczny, lecz piękny musical, pełen wielkich emocji i uczuć. 99 spektakli obejrzało 33 tys. 214 widzów. Serdecznie dziękujemy – informują twórcy.

 

Fot.: Artur Wacławek

Admin Admin

Udostępnij:


Teatr RozrywkimusicalJekyll & Hydeusunięcie z repertuaruschodzi z afiszakoniec spektakluostatnie przedstawienieChorzówlicencja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bolka, Cezaryny, Marioli