REKLAMA

Bez kolejek w OPS

Miasto

Chorzowianie, którzy chcą korzystać ze świadczeń 500+, od dłuższego czasu skarżyli się na kolejki do okienka w Ośrodku Pomocy Społecznej. Urzędnicy zareagowali na prośby mieszkańców i znaleźli sposób na zażegnanie problemu.

Zastrzeżenia dotyczące długich kolejek w OPS bardzo często zgłaszały pracujące matki, w których imieniu podczas ostatniej sesji rady miasta wystąpił Jan Skórka. - Otrzymałem pismo od mieszkanek Chorzowa, które wskazują, że nie wszystkie matki pobierające świadczenia 500+, są osobami bezrobotnymi. W związku z tym proszą o rozważenie zmiany godzin urzędowania OPS, by umożliwić załatwienie formalności osobom pracującym, bez konieczności brania urlopu – mówił radny.

Największe problemy z uciążliwymi kolejkami w OPS wystąpiły ok. półtora miesiąca temu. Każdy kto przed upływem sierpnia złożył wniosek o przyznanie świadczenia, mógł otrzymać je do końca października. Wcześniej trzeba było jednak odebrać decyzję przy okienku placówki znajdującej się na ul. Kruszcowej 22. To powodowało ogromne kolejki, w których niektórzy czekali nawet kilka godzin. Urzędnicy znaleźli rozwiązanie tej sytuacji.

Teraz osoby oczekujące na decyzję ws. przyznania świadczenia, o terminie odbioru pisma, zostaną poinformowane SMS-em. W dodatku, jeśli osoba, która chce korzystać z programu 500+, nie odbierze pisma w ciągu siedmiu dni, zostanie ono dostarczone pocztą. Po otrzymaniu potwierdzenia odbioru, OPS w ciągu trzech dni roboczych wypłaci świadczenie.

To – zdaniem pracowników ośrodka – pozwoli zażegnać problem. Jeśli tak się nie stanie, pod uwagę brane będą również inne rozwiązania. - W takim przypadku można rozważyć zmianę godzin pracy OPS, na przykład na takie, w jakich funkcjonuje obecnie urząd miasta – zaznaczył podczas sesji zastępca prezydenta miasta, Wiesław Ciężkowski.

Admin Admin

Udostępnij:


OPSświadczeniaformalnościpismowniosekul. Kruszcowa 22Chorzów500+kolejkiSMS

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Feliksa, Konrada, Zbysławy