REKLAMA

Święty Mikołaj na podwórku ZSM

Rozrywka

Zanim Święty Mikołaj dotrze na Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy, na dwa dni zadomowi się na podwórku Zespołu Szpitali Miejskich. Będą animacje dla dzieci, stoisko z rękodziełem i gawędy Marka Szołtyska. 

Podwórko Świętego Mikołaja będzie czynne 13 i 14 grudnia w godzinach od 12:00 do 16:00. Przez cały czas będzie można skorzystać z atrakcji oferowanych na stoiskach: artystycznym, gastronomicznym i z rękodziełem. Specjalny kramik przygotował również chorzowski oddział Poczty Polskiej – będzie można wysłać kartkę świąteczną lub list do najbliższych. Animacje dla dzieci zaplanowano na środę, 13 grudnia, a występ Marka Szołtyska na czwartek, 14 grudnia. 

– Wybór miejsca na Podwórko Świętego Mikołaja jest nieprzypadkowy. Chcieliśmy, by pacjenci, którzy nie mogą opuszczać oddziałów, również mieli poczuć trochę tej atmosfery jarmarku bożonarodzeniowego. Mamy też nadzieję, że uda się trochę odczarować tereny należące do Zespołu Szpitali Miejskich, bo są naprawdę przyjazne – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

Marek Szołtysek opowie o tradycjach, zwyczajach i obrzędach związanych z Narodzeniem Pańskim. Będzie można spróbować świątecznych przysmaków, wysłać kartkę do bliskich albo przyłączyć się do robienia łańcucha, który podczas Miejskiego Strojenia Choinki zostanie powieszony na bożonarodzeniowym drzewku. Nie zabraknie też animacji dla najmłodszych. Wszystko to w ramach Podwórka Świętego Mikołaja, które organizowane jest na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

 

Źródło: centrum.chorzow.eu

Admin Admin

Udostępnij:


Zespół Szpitali MiejskichCentrum Integracji Międzypokoleniowejanimacjestoiska artystyczne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bolka, Cezaryny, Marioli