REKLAMA

Sprawdzili 3,5 tys. kierowców

Na Sygnale

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzali wzmożone kontrole kierowców poruszających się ulicami naszego miasta. Byli oni sprawdzani przede wszystkim pod kątem obecności w organizmie alkoholu lub innych środków odurzających. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym...

Podczas działań prowadzonych w Chorzowie, policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy poruszają się pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie, oraz pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu narkotyków.

W działaniach wzięło udział łącznie 23 policjantów, którzy skontrolowali ponad 3,5 tysiąca osób. Niestety i tym razem nie obyło się bez zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców. - Jeden z zatrzymanych kierował swoim pojazdem pod wpływem alkoholu, a trzech pod wpływem innych substancji psychoaktywnych. Jeden z nich nie dość, że prowadził swój samochód pod wpływem substancji psychoaktywnych, to jeszcze posiadał przy sobie narkotyki – poinformowała chorzowska komenda policji.

Akcja „Alkoholi i narkotyki” została przeprowadzona wspólnie ze służbą Celno-Skarbową.

Admin Admin

Udostępnij:


narkotykizatrzymaniaChorzówalkoholakcjakontrole

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Feliksa, Konrada, Zbysławy