REKLAMA

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych za nami

Nauka

24 listopada 2017 r., dobiegł końca Drugi Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. W tym czasie, w państwach członkowskich UE, w krajach kandydujących i krajach EFTA, miało miejsce ponad 1500 wydarzeń, których celem było zwiększenie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego oraz podniesienie rangi szeroko rozumianych umiejętności zawodowych w miejscach pracy.

Galeria zdjęć


Zgodnie z myślą przewodnią towarzyszącą Europejskiemu Tygodniowi Umiejętności Zawodowych „Discover your talent!” w Zespole Szkół Technicznych Nr 2 im. Mariana Batko został zorganizowany konkurs „Twój talent – twoim przyszłym zawodem!” Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy wkrótce staną przed trudnym wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

Wykonując praktyczne zadania w jednej z pięciu kategorii: samochodowej, mechanicznej, piekarniczo – cukierniczej, fryzjerskiej lub fotograficznej, uzyskali niecodzienną możliwość odkrycia swoich talentów, które być może staną się cenną wskazówką w podejmowaniu decyzji dotyczących ich przyszłości. Tak duże przedsięwzięcie nie miałoby jednak możliwości powodzenia, gdyby nie szereg osób zaangażowanych w jego organizację i realizację. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Prezydenta Miasta Chorzów, Rektora Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach – fundatora nagród w kategorii fotograficznej, Cech Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców w Chorzowie – fundatora nagród w kategorii fryzjerskiej i piekarniczo – cukierniczej, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Gliwicach – fundatora nagród w kategorii mechanicznej oraz Przedsiębiorstwo Delta Plus w Chorzowie – fundatora nagród w kategorii samochodowej.

Zadania konkursowe powstały w ścisłej współpracy z chorzowskimi rzemieślnikami, którzy nie tylko udzielili cennych wskazówek, ale również dostarczyli niezbędnych artykułów do przeprowadzenia konkursu (Piekarnia Ruta Borowczyk w Chorzowie) oraz pełnili rolę jurorów. Nie zabrakło również atrakcji dla osób zasiadających na widowni. Z myślą o nich został przeprowadzony quiz „O Fordzie i nie tylko”, nad którego przebiegiem czuwali przedstawiciele firmy Auto – Boss w Chorzowie, która jednocześnie ufundowała nagrody dla laureatów.

W zadaniach konkursowych wzięło udział ponad 100 osób, co wskazuje na duże zainteresowanie kształceniem zawodowym wśród młodzieży. Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych Nr 2 w Chorzowie, będąca głównym organizatorem konkursu, ma nadzieję, że wszyscy uczestnicy dostrzegli kształcenie i szkolenie zawodowe jako rozwiązanie, które prowadzi do uzyskania w przyszłości atrakcyjnej formy zatrudnienia.

 

Źródło: Ewa Kałucka

Admin Admin

Udostępnij:


naukaEuropejski Tydzień Umiejętności ZawodowychBatko

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Feliksa, Konrada, Zbysławy