REKLAMA

W Parku Śląskim powstanie unikalna ścieżka?

Miasto

Wybralibyście się na spacer do Parku Śląskiego by spojrzeć na jego aleje spośród koron drzew? Być może w niedalekiej przyszłości będzie to możliwe.

REKLAMA

Według nieoficjalnych informacji w Parku Śląskim może powstać nadziemna ścieżka spacerowa. Zainteresowany wykonaniem w chorzowie takiej trasy ma być słowacki inwestor odpowiedzialny za przeprowadzenie kilku podobnych inwestycji za naszą południową granicą. Jedną z nich jest ścieżka w miescowości Zdziar znajdująca się u podnóża Tatr Bielskich i Magury Spiskiej na słowackim Spiszu.

Rozmowy na temat utworzenia nadziemnej ścieżki w Chorzowie znajdują się dopiero w początkowej fazie. Słowacy zamierzają spotkać się z przedstawicielami Parku Śląskiego by ocenić czy przeprowadzenie takiej inwestycji byłoby dla nich opłacalne. Z kolei władze parku muszą zastanowić się czy powstanie tak rozległej konstrukcji nie zmieniłoby zbytnio jego unikalnego charakteru.

Do spotkania między przedstawicielami obu podmiotów ma dojść na początku grudnia. W tej chwili rzecznik prasowy Parku Śląskiego potwierdza jedynie, że koncepcja powstania ścieżki potencjalnie jest możliwa do zrealizowania. - Mogę potwierdzić, że prowadzimy rozmowy w tym temacie, ale to bardzo wczesna faza rozmów. Na dzień dzisiejszy nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć - mówi Łukasz Buszman. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać jeszcze co najmniej kilka tygodni.

 

Fot.: Flickr.com

Admin Admin

Udostępnij:


ścieżka nadziemnaPark ŚląskiChorzówsłowacki inwestorrozmowyZdziarturystykamiejscowośćinwestycja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza