REKLAMA

W Parku Róż będzie bezpieczniej?

Miasto

Chorzowianie mieszkający w pobliżu Parku Róż zaapelowali do władz miasta o podjęcie kroków mających zwiększyć poziom bezpieczeństwa w tym rejonie. Wielu mieszkańców wracających o zmroku do swoich domów, nie czuje się tu bezpiecznie.

REKLAMA

Sprawa była poruszana podczas ostatniej sesji rady miasta. Mieszkańcy zwrócili się do radnych z prośbą o rozważenie możliwości zainstalowania dodatkowego oświetlenia w rejonie Parku Róż, w miejscach które tego wymagają, oraz umieszczenie kamer monitoringu. - Byłoby wskazane, aby dzieci i dorośli czuli się w tym miejscu bezpiecznie – zaznaczał radny Jan Skórka.

Okoliczni mieszkańcy skarżą się m.in. na agresywną młodzież przesiadującą wieczorami na parkowych ławkach, a także narkomanów, którzy upodobali sobie rejon znajdujący się w pobliżu szpitala i ul. Jana Kilińskiego. Interpelacja dotycząca Parku Róż została już przedstawiona służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w mieście, które przeprowadziły analizy w zakresie popełnianych przestępstw i wykroczeń we wskazanym rejonie.

- Z informacji uzyskanych od przedstawicieli chorzowskiej policji wynika, że na wnioskowanym terenie dochodzi do naruszeń porządku publicznego, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. W związku z tym wskazana lokalizacja zostanie uwzględniona jako potencjalne miejsce do montażu kamer w kolejnym etapie rozbudowy systemu monitoringu miejskiego – poinformowała Aneta Gliwicka z biura prasowego urzędu miasta.

Teraz przyszedł czas na działania. O tym jakie kroki podejmą władze miasta, dowiemy się prawdopodobnie podczas kolejnych sesji rady miasta.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza