Wyjazdowa porażka w Kielcach

Szczypiornistki KPR-u Ruch Chorzów przegrały wyjazdowe spotkanie z Koroną Handball Kielce 33:35 w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi. Porażka tym bardziej boli, że na kilka minut przed końcem to "Niebieskie" prowadziły dwoma bramkami...

Podopieczne Jarosława Knopika mocno zmotywowane po świetnym meczu z Zagłębiem Lubin pojechały na wyjazd do Kielc, gdzie zmierzyły się z tamtejszą Koroną Handball. Gospodynie w tym sezonie jeszcze nie wywalczyły punktu i mecz z "Niebieskimi" miał być dla nich przełamaniem.

Początek spotkania należał do ekipy z Kielc, która po 5 minutach gry prowadziła 4:1. Wszystko za sprawą świetnie rzucającej Dominiki Więckowski. Podopieczne Jarosława Knopika rozpoczęły mecz od niewykorzystanego rzutu karnego przez Karolinę Jasinowską.

Kolejne rzuty z lini 7 metrów wykonywała już bezbłędnie Joanna Rodak, która była prawdziwym kilerem w tym spotkaniu. To właśnie po jej bramce w 14. minucie chorzowianki wyszły na prowadzenie 10:9. Na przerwę z niewielkim prowadzeniem schodziły jednak szczypiornistki z Kielc, które odskoczyły na wynik 20:16, a w ostatnich minutach straty nieco zniwelowały Agnieszka Piotrkowska i Marlena Lesik.

Druga połowa podobnie jak pierwsze 30 minut lepiej rozpoczęła się dla ekipy gospodyń. Kielczanki odskoczyły na pięć bramek różnicy (26:21), a "Niebieskie" ponownie musiały odrabiać straty. Świetny okres gry chorzowianek między 40-50 minutą spotkania spowodował, że nasze szczypiornistki wyszły na prowadzenie 33:31. Wszystko za sprawą świetnie grającej Agnieszki Piotrkowskiej i Natalii Stokowiec.

Jak się później 54. minuta okazała się być ostatnią, kiedy chorzowianki trafiły do bramki rywalek. Ten 6-minutowy przestój spowodował, że rywalki najpierw odrobiły straty doprowadzając do wyrównania, a po rzutach Honoraty Syncerz i Dominiki Więckowskiej drużyna prowadzona przez Tomasza Popowicza pokonała Ruch 35:33.

Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej "Niebieski" zajmują 10. miejsce z przewagą punktu nad Koroną Handball Kielce i UKS PCM Kościerzyna. Ostatni mecz w tym roku chorzowianki zagrają w sobotę, 18 listopada o godz. 18 w hali przy ulicy Dąbrowskiego 113, a ich rywalkami będą ósme w tabeli KPR Gminy Kobierzyce. Sobotnie rywalki z dorobkiem 9 punktów zajmują aktualnie 8. miejsce.

Korona Handball Kielce - KPR Ruch Chorzów 35:33 (20:18)

Korona: Orowicz, Hibner, Chojnacka - D. Więckowska 10, Syncerz 9, Eduardo dos Santos 7, Gliwińska 4, Parandii 3, Skowrońska 1, Homonicka 1, Czekala, Zimnicka,

KPR Ruch: Kayumowa, Kuszka - Rodak 7, Lesik 7, M. Drażyk 5, Piotrkowska 5, Jasinowska 3, Stokowiec 3, Polańska 1, Masłowska 1, Nimsz 1, Lipok.