REKLAMA

Chorzowska Inauguracja Roku Kulturalnego

Rozrywka

Dziś o godz. 17:00 w Muzeum w Chorzowie odbędzie wernisaż wystawy „Pre-tekst: Jerzy Milian”! To wyjątkowe wydarzenie wpisuje się w miejską Inaugurację Roku Kulturalnego.

W piątek czeka nas koncert Mitch & Mitch (w Teatrze Rozrywki), a także premiera książki i płyty. Na wystawie prezentującej przekrojowo twórczość Jerzego Miliana, najsłynniejszego polskiego wibrafonisty, zobaczymy z kolei m.in. liczne zdjęcia z prywatnego archiwum muzyka, oryginalne partytury, taśmy, dokumenty, pamiątki rodzinne, a także obrazy i ikony tworzone przez Miliana od lat 80. Będzie można także posłuchać niepublikowanych, unikatowych nagrań.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca Rafał Zaremba, dyrektor wydziału kultury, sportu i turystyki chorzowskiego urzędu miasta.

Podczas tegorocznej Miejskiej Inauguracji Roku Kulturalnego w Chorzowie, która odbędzie się w sobotę o godz. 18:00 w Teatrze Rozrywki, zespół Mitch & Mitch wykona w całości kultowy album Jerzego Miliana, uznawany za jedno z najwybitniejszych polskich przedsięwzięć artystycznych stylu easy listening. Koncert z tym programem miał premierę w kwietniu bieżącego roku w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Dopiero teraz nadarza się kolejna okazja, by posłuchać wspaniałych dźwięków, które sam zespół zapowiada tak: „Mając w pamięci planetarny sukces dwóch naszych koncertów z 2014 roku, Zbigniewa Wodeckiego i Mitch & Mitch Orchestra And Choir (utrwalonych i wydanych na płytach CD i DVD "1976: A Space Odyssey" i nagrodzonych "Fryderykami"), proponujemy kolejną podróż w czasie. Zespół Mitch & Mitch, z udziałem specjalnych gości wykona w całości kultowy album Jerzego Miliana nagrany z Orkiestrą Rozrywkową PRiTV w Katowicach i wydany przez Polskie Nagrania w 1975 roku.

Płyta uznawana jest za jedno z najwybitniejszych polskich przedsięwzięć artystycznych stylu easy listening oraz jazz funky. Ci, którzy pamiętają lata 70., powrócą do przeszłości. Ci zaś, dla których to historia z podręczników, natychmiast się zorientują, że i za "żelazną kurtyną" wybornie grano do tańca”.

 

Źródło: UM Chorzów

Admin Admin

Udostępnij:


Jerzy MilianMitch & MitchTeatr RozrywkiwystawakoncertMuzeum w ChorzowieInauguracja Roku Kulturalnego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bolka, Cezaryny, Marioli